Marek Skwarnicki

Ur. w 1930 r. w Grodnie. Poeta, publicysta, felietonista, tłumacz, dziennikarz, pisarz katolicki, działacz światowego laikatu, związany długoletnią poetycką przyjaźnią z Karolem Wojtyłą. Wielokrotnie towarzyszył Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w Jego zagranicznych podróżach. Jako przedstawiciel wydawnictwa Biały Kruk brał udział w jubileuszowych pielgrzymkach papieskich na Synaj oraz do Grecji, Syrii i na Maltę, skąd napisał poetyckie relacje opublikowane w albumach „Znak przymierza” i „Apostoł narodów”. Opracował do druku zbiór nieznanych, młodzieńczych wierszy Karola Wojtyły pt. „Renesansowy psałterz”, które ukazały się ze zdjęciami Adama Bujaka. Był konsultantem i pierwszym czytelnikiem papieskich medytacji „Tryptyk rzymski”, które w Białym Kruku ukazały się w tomie „Poezje zebrane. Tryptyk rzymski”. Autor cieszących się uznaniem czytelników dwóch poetyckich albumów „Listy do Ojca Świętego” i „Czas bólu i radości. Listy do Ojca Świętego cz. II”. Jego wspomnienia o Czesławie Miłoszu opublikowane zostały w książce pt. „Mój Miłosz”. Zmarł w 2013 r. Teksty Marka Skwarnickiego znalazły się w następujących albumach Białego Kruka: „Apostoł narodów. Jubileuszowa pielgrzymka Jana Pawła II śladami św. Pawła”, „Betlejemska noc 2000”, „Listy do Ojca Świętego”, „Czas bólu i radości. Listy do Ojca Świętego cz. II”, „Mój Miłosz”, „Poezje zebrane. Tryptyk rzymski”, „Requiem dla Jana Pawła II”, „Wygnani z raju”, „Tajemnice Ziemi Świętej”.

Requiem dla Jana Pawła II Requiem dla Jana Pawła II
Adam Bujak , Marek Skwarnicki
nakład wyczerpany Cena: 40,95 zł
Czas bólu i radości Czas bólu i radości Czas bólu i radości
Adam Bujak , Marek Skwarnicki
nakład wyczerpany Cena: 29,40 zł
Mój Miłosz Mój Miłosz
Adam Bujak , Marek Skwarnicki
Cena: 50,40 zł
Poezje zebrane. Tryptyk rzymski Poezje zebrane. Tryptyk rzymski
Jan Paweł II , Adam Bujak , Marek Skwarnicki , Karol Wojtyła
Cena: 93,45 zł
Listy do Ojca Świętego Listy do Ojca Świętego
Adam Bujak , Marek Skwarnicki
nakład wyczerpany Cena: 26,25 zł
Ogród wiary. Listy do Ojca Świętego Ogród wiary. Listy do Ojca Świętego
Adam Bujak , Marek Skwarnicki
nakład wyczerpany Cena: 40,95 zł
Wygnani z raju Wygnani z raju
Adam Bujak , Marek Skwarnicki
nakład wyczerpany Cena: 93,45 zł
Betlejemska noc 2000 Betlejemska noc 2000
Adam Bujak , Marek Skwarnicki
nakład wyczerpany Cena: 93,45 zł
Apostoł narodów. Jubileuszowa pielgrzymka Jana Pawła II śladami św. Pawła Apostoł narodów. Jubileuszowa pielgrzymka Jana Pawła II śladami św. Pawła
Adam Bujak , Marek Skwarnicki
nakład wyczerpany Cena: 84,00 zł
do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl