Apostoł narodów. Jubileuszowa pielgrzymka Jana Pawła II śladami św. Pawła

Mimo iż ta podróż zagraniczna Jana Pawła II odbyła się już w roku 2001, to ze względu na swą ekumeniczną wymowę i religijne przesłanie uznawana jest za ostatnią pielgrzymkę Wielkiego Jubileuszu. Papieski fotograf Adam Bujak oraz poeta Marek Skwarnicki towarzyszyli Papieżowi po śladach św. Pawła od Aten, gdzie na Aeropagu Apostoł wygłosił swoją słynną mowę do greckich mędrców, poprzez Syrię na Maltę, gdzie rozbił się statek wiozący więźnia - Pawła z Tarsu.

Album ten jest artystycznym zapisem pielgrzymki do miejsc związanych z początkami chrześcijaństwa, pielgrzymki będącej kamieniem milowym we wzajemnych stosunkach z chrześcijanami Wschodu i służącej zbliżeniu z religią muzułmańską.

Rozdział I Apostoł Narodów
Rozdział II Grecja
Rozdział III Areopag 2001
Rozdział IV Mowa św. Pawła na Areopagu
Rozdział V Wspólna deklaracja Papieża i prawosławnego Arcybiskupa Aten
Rozdział VI Syria
Rozdział VII Droga do Damaszku
Rozdział VIII Modlitwa Ojca Świętego wygłoszona w grecko-ortodoksyjnym kościele w Kunejtrze u stóp Wzgórz Golan
Rozdział IX Malta
Rozdział X Wieczór na Malcie

www.gandalf.com.pl

Album „Apostoł Narodów” jest unikatowym, artystycznym zapisem ostatniej jubileuszowej pielgrzymki Ojca Świętego do miejsc związanych z historią narodzin wiary. Pielgrzymi szlak wiódł tym razem od Aten, gdzie Apostoł Paweł po raz pierwszy przemawiał do greckich mędrców na Areopagu, poprzez Syrię aż na Maltę, u wybrzeży której rozbił się statek wiozący więźnia – św. Pawła z Tarsu. Ta pielgrzymka Ojca Świętego staje się kamieniem milowym we wzajemnych stosunkach z chrześcijanami Wschodu, a także służy zbliżeniu z religią muzułmańską. Znakomite, dokumentalne i impresyjne fotografie Adama Bujaka pokazują niecodzienność wydarzeń. Spisane przez Marka Skwarnickiego wierszem i prozą wrażenia z podróży uzupełniają niezwykłą relację z pawłowego szlaku Jana Pawła II.

Marek Skwarnicki w rozmowie z miesięcznikiem parafii NMP Matki Kościoła w Krakowie

– Która z Pana książek wiąże się z ostatnią wspólną podróżą z Papieżem?

– „Apostoł Narodów” – fotografie Adama Bujaka, moje teksty, także poetyckie, wydawca Biały Kruk. Lecieliśmy z Bujakiem razem jako ekipa tego wydawcy papieskim samolotem na trasie: Ateny, Damaszek, Malta – śladami św. Pawła. Potem ciężko się rozchorowałem i nawet nie mogłem brać udziału w polskiej pielgrzymce Papieża z ubiegłego roku.

Czytelników, którzy kupili tę książkę, zainteresowało również:

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl