Czas pojednania. Pielgrzymka Ojca Świętego do Kazachstanu i Armenii

Niestrudzona działalność apostolska Jana Pawła II, Papieża na miarę przełomu tysiącleci, uświadamia światu, że nadszedł ostateczny czas pojednania, że bez pojednania nie ma dla człowieka przyszłości. Pojednanie musi nastąpić między narodami, między religiami, między ludźmi. Ojciec Święty, choć tak umęczony chorobą, nie ustawał w głoszeniu słowa Chrystusowego. Ten album opowiada o pielgrzymce do odległych stepów islamskiego Kazachstanu oraz położonej wśród srogich gór, nie uznającej rzymskiego prymatu Armenii. Pojednał się tam z wszystkimi. Nie pojechał, by poszerzać swe panowanie, lecz by szerzyć miłość - pozostawił za sobą pokój i nadzieję.

Album "Czas pojednania" zawierający unikatowe zdjęcia Adama Bujaka, jest artystyczną dokumentacją kolejnego wielkiego czynu Jana Pawła II - tym razem na styku Europy i Azji.

KAZACHSTAN      6

Duch otwarcia i współpracy      10

Obejmuję cię serdecznie, ludu Kazachstanu      22

Znajdujecie się w sercu Papieża      28

Ty jesteś myślą Boga      44

Prawa człowieka wierzącego      50

Jesteście darem dla bliźniego      58

Pomost między Europą a Azją      66

 

ARMENIA      70

Naznaczeni męczeństwem      77

Jeden jest Pan      82

Modlitwa Jana Pawła II za ofiary zbrodni ludobójstwa na Ormianach      101

Spragnieni Ewangelii      112

Armenia złakniona Jezusa Chrystusa      124

Wspólna deklaracja Jego Świątobliwości Jana Pawła II i Jego Świątobliwości Garegina II      140

Dziękuję Tobie, ludu Armenii      146

 

wiadomosci.wp.pl

Ukazał się nowy album Adama Bujaka pt. „Czas pojednania”. Zawiera fotografie z pielgrzymki Jana Pawła II do Kazachstanu i Armenii. W książce, wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk zamieszczono papieskie homilie.

Adam Bujak powiedział, że mieszkańcy Związku Radzieckiego mieli w głowach obraz papieża stworzonego przez propagandystów (np. rozpowszechniano plakaty z wizerunkiem papieża, z którego rąk wypadają bomby). „Teraz poznali, jakim jest, a on ich uskrzydlił” – mówił w środę fotografik podczas konferencji prasowej.

Zdaniem Bujaka, młodzi muzułmanie i chrześcijanie, którzy spotkali się z papieżem, byli bardzo przejęci. „Nie zwracali uwagi na jego siwiznę, na pochyloną sylwetkę. Traktowali go jak rówieśnika” – mówił krakowski artysta.

Adam Bujak wyraził żal, że zdjęcia z Kazachstanu ograniczają się do Astany. Jan Paweł II nie odwiedził stepowych wsi, w których żyją polscy zesłańcy. Nie spełniło się także jego marzenie, by odwiedzić grób zaprzyjaźnionego księdza – człowieka, który siedział w łagrach, a w czasie „odwilży” przyjeżdżał do Watykanu. Prezydent Nursułtan Nazarbajew nie zgodził się ze względów bezpieczeństwa na opuszczenie przez Ojca Świętego kazachskiej stolicy.

22 czerwca 2002 r.

www.ksiegarnia-warszawa.pl

Adam Bujak tym razem powędrował za Papieżem aż do Kazachstanu i Armenii – kolejny krok w świat niezależny od Rzymu, niegdyś nawet mu wrogi. Kolejny krok ku pojednaniu. Wzruszające fotografie krakowskiego mistrza oddają w pełni ducha tej pielgrzymki i nadzieje z nią związane. Luksusowe wydanie albumu.

Czytelników, którzy kupili tę książkę, zainteresowało również:

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl