Artystyczna relacja o sprawach dziś najistotniejszych dla całego świata, o pojednaniu religii i odrzuceniu odwiecznych waśni i nienawiści w obliczu jednego Boga. Nakłania do tego w swych homiliach i przemówieniach największy autorytet moralny naszych czasów, Jan Paweł II. Spotkania w Asyżu w 1986 r. i 2002 r. przywódców 40 religii u grobu św. Biedaczyny ukazane zostały w książce na tle fascynującej scenerii średniowiecznych zabytków. Opowiada o nich pięknie ulubiony fotograf Papieża Adam Bujak.

Album zawiera wszystkie wypowiedzi Ojca Świętego wygłoszone podczas tych dwu spotkań modlitewnych w intencji pokoju, stanowi artystyczną relację z obu uroczystości. Przybliża nam też historyczne miejsca Asyżu i okolic, m.in. groby św. Franciszka i św. Klary. W książce znajdziemy też teksty-szkice o kilkunastu głównych religiach świata.

Bóg pokoju, nie zniszczenia   5

1986

Modlitwa prowadzi do nawrócenia serca  13

Modlitwa Żydów   21

Modlitwa Afrykańczyków   22

Modlitwa muzułmanów   25

Modlitwa sintoistów   26

Modlitwa dżinistów   26

Modlitwa buddystów   37

Chrystusowa misja pokoju   44

Pełni skruchy   48

Poruszeni przykładem św. Franciszka   52

Pokój trzeba wybłagać u Boga   60

2002

Chrześcijaństwo 72

Buddyzm   80

Hinduizm   88

Pozdrowienie Jana Pawła II na rozpoczęcie modlitw   96

Tylko przebaczenie uzdrawia rany serca   100

Judaizm   120

Islam   124

Sikhizm   133

Prawosławie   134

Protestantyzm   135

Katolicyzm   138

 

(PR), „Niedziela”

Świadectwem tego przesłania nadziei, które płynie z Asyżu, jest ostatnio wydany album wydawnictwa Biały Kruk – „Asyż. Nadzieja świata”. Fotografie, o których można jedynie powiedzieć – doskonałe, są autorstwa Adama Bujaka. Przebija z nich wyjątkowo wyczuwalny właśnie w Asyżu duch modlitwy. Dostrzec można również, dzięki wrażliwości artysty fotografika, harmonię i jedność mimo różnorodności. Adam Bujak jest nazywany fotografikiem papieskim. Towarzyszył Ojcu Świętemu od zawsze. Można powiedzieć, że przez tę bliskość nauczył się od Jana Pawła II wrażliwości i patrzenia na świat. Bez wątpienia Ojciec Święty miał wpływ na artystyczne dojrzewanie Bujaka. Stąd jego albumy szczególnie zasługują na nazywanie ich albumami papieskimi. W książce są, oczywiście, papieskie homilie i przemówienia. Słowa ważne. Nadające się do kontemplacji, którą fotografie A. Bujaka po prostu ułatwiają. Dodatkowa wartość albumu wynika jeszcze z faktu, że zawiera on podstawową prezentację największych religii świata.

czytam.pl

Ten album to artystyczna relacja o sprawach dziś najistotniejszych, które decydują o być lub nie być całego świata, odrzuceniu odwiecznych waśni i nienawiści w obliczu jednego Boga. Do tego nakłania w swych homiliach największy autorytet moralny naszych czasów Ojciec Święty Jan Paweł II, o tym pięknie opowiada Jego ulubiony fotograf Adam Bujak. Książka zawiera oprócz zdjęć wielkiego mistrza obiektywu wszystkie wypowiedzi Ojca Świętego z asyskich spotkań 1986 i 2002 roku oraz wprowadzenie do wiedzy o głównych religiach świata.

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl