Wojciech Reszczyński

Nasi autorzy

Wojciech Reszczyński

Wojciech Reszczyński

Urodził się w 1953 roku w Olsztynie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, ale swoją karierę związał z dziennikarstwem. Już w trakcie studiów był kierownikiem radia studenckiego, później pracował w Polskim Radio gdzie prowadził popularne audycje „Sygnały Dnia”, „Lato z Radiem” czy „Cztery Pory Roku”. Od 1980 roku był członkiem NSZZ „Solidarność”. Również w latach 80 ubiegłego wieku rozpoczęła się jego przygoda z telewizją. Był pierwszym prezenterem Teleexpresu, następnie prowadził Wiadomości TVP. Przez krótki okres czasu związany był ze stacją telewizyjną RTL 7. Pracował również jako prezenter i dziennikarz dla telewizji Puls. W latach 2007-2008 prowadził i był współautorem cyklu Dzieje Polaków emitowanego przez program TVP Historia. Reszczyński był wicedyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej. Od 2012 roku jest członkiem zarządu warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Współpracuje z gazetą „Nasz Dziennik”, czasopismami „Nasza Polska” i „Moja Rodzina” oraz pisze felietony dla tygodnika WSieci. Prócz tego jest związany z programem TVP Historia i Radiem Maryja. Za swoją pracę dwukrotnie (w 1987 i 1988) otrzymał nagrodę Akademii Telewizyjnej - Wiktora. Natomiast w czerwcu roku 2013 odmówił przyjęcia orderu państwowego, z rąk ówczesnego prezydenta, nadanego z okazji XX-lecia uchwalenia ustawy o Radiofonii i Telewizji.

Wojciech Reszczyński jest współautorem dwóch publikacji wydanych przez wydawnictwo Biały Kruk; „Oburzeni” oraz „Wygaszanie Polski”.

 

Książki autora

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.