s. Małgorzata Krupecka

Ur. 1962r., zm. 14 czerwca 2023r. w Warszawie.

Dyplomowana polonistka i bibliotekarka, absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w 1987r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego (szarych urszulanek). Pracowała jako katechetka i nauczycielka języka polskiego, ukończyła także studia podyplomowe z duchowości na warszawskim Bobolanum.

Publikowała m.in. w „Przewodnikiem Katolickim” czy „Biuletynie informacyjnym” AK, należała także do Rady Programowej pisma. Autorka pracy doktorskiej pt. „Władze komunistyczne wobec zakonów żeńskich w Polsce na przykładzie Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego (szarych urszulanek) w latach 1945–1989”. Rozprawa ta została ukończona i przyjęta na UKSW, jednak autorka nie zdążyła jej obronić.
Publikowała i redagowała książki i artykuły na temat św. Urszuli Ledóchowskiej, założycielki zgromadzenia, do którego należała. W jej dorobku znalazło się m.in. 10 książek popularnonaukowych, 8 publikacji naukowych zwartych i dziesiątki innych artykułów popularnonaukowych i religijnych, a także 2 filmy.

Kilka lat spędziła we francuskiej wspólnocie urszulańskiej w Taizé, większość swojego życia zakonnego pracowała jednak w Warszawie.

Autorka biogramów w „Wielkiej Księdze Patriotów Polskich”.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl