Abp Sławoj Leszek Głódź

Abp Sławoj Leszek Głódź urodził się w 1945 r. w Bobrówce na Podlasiu. Od 2008 r. metropolita gdański, wcześniej biskup polowy Wojska Polskiego (1991-2004) i biskup warszawsko-praski (2004-2008). Doktor prawa kanonicznego, generał dywizji. Jako uczeń LO w Sokółce w 1963 r. założył z kolegami tajną organizację Białe Orły, która przed pochodem pierwszomajowym dokonała akcji dywersyjnej, za co przez trzy miesiące przebywał w Centralnym Więzieniu Karno-Śledczym w Białymstoku, a następnie został wydalony ze szkoły. Był m.in. przewodniczącym Rady ds. Środków Społecznego Przekazu oraz Zespołu Biskupów ds. Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja. Jest członkiem m.in. Rady Prawnej i Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą oraz Rady Programowej KAI. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zawołanie biskupie: Milito pro Christo (Walczę dla Chrystusa). Autor tekstu w książce „Polsko, uwierz w swoją wielkość”.

Polsko, uwierz w swoją wielkość. Głos biskupów w sprawie ojczyzny 2010-15 Polsko, uwierz w swoją wielkość. Głos biskupów w sprawie ojczyzny 2010-15 Polsko, uwierz w swoją wielkość. Głos biskupów w sprawie ojczyzny 2010-15
Adam Bujak , bp Ignacy Dec , abp Wacław Depo , bp Antoni Dydycz , abp Andrzej...
nakład wyczerpany Cena: 59,00 zł
do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl