Sylwia Galij-Skarbińska

Sylwia Galij-Skarbińska (ur. 1978 w Żninie) – politolog, historyk, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej zainteresowania badawcze dotyczą głównie: bezpieczeństwa wewnętrznego w PRL i po roku 1990; funkcjonowania służb specjalnych w Polsce w okresie PRL i po roku 1990; transformacji cywilnych służb specjalnych w Polsce po roku 1989 oraz historii Polski XX wieku.. Autorka m. in. monografii: „Uniwersytet wobec inwigilacji: postawy polityczne środowiska akademickiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w latach 1970–1980 w świetle akt Służby Bezpieczeństwa”, Toruń 2011, 2012; „The transformation of civil secret service in Poland in 1989-1990”, Toruń 2016; „Model zmiany cywilnych służb specjalnych w Polsce w latach 1989–1990: powstanie Urzędu Ochrony Państwa”, Toruń 2019. W Wydawnictwie „Biały Kruk” opublikowała (wraz z Wojciechem Polakiem) książkę pt. „Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie, 1939-2019”, Kraków 2019 (nagroda FENIKS przyznana w grudniu 2020 r.). Obecnie pracuje w Centrum Badania „Solidarności” i Oporu Społecznego w PRL na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Najmłodsi  bohaterowie. Historia polskich dzieci X - XXI w. Opowieści o walce i cierpieniu. Najmłodsi  bohaterowie. Historia polskich dzieci X - XXI w. Opowieści o walce i cierpieniu. Najmłodsi bohaterowie. Historia polskich dzieci X - XXI w. Opowieści o walce i cierpieniu.
Wojciech Polak , Sylwia Galij-Skarbińska , ks. Michał Damazyn
Cena: 89,00 zł
Nikczemność i honor. Stan wojenny w stu odsłonach Nikczemność i honor. Stan wojenny w stu odsłonach Nikczemność i honor. Stan wojenny w stu odsłonach
Wojciech Polak , Sylwia Galij-Skarbińska , ks. Michał Damazyn
Cena: 79,00 zł
Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie. Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie. Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie.
Wojciech Polak , Sylwia Galij-Skarbińska
nakład wyczerpany Cena: 72,45 zł
do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl