Krystyna Pawłowicz

Urodziła się w roku 1952 w Wojcieszowie, mieście położonym na Dolnym Śląsku. Od roku 2005 jest doktorem habilitowanym nauk prawnych w zakresie prawa, ze specjalnością prawa administracyjnego. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym w Wyższej Szkole Administracji Państwowej w Ostrołęce. W przeszłości wykładała na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a wcześniej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Krystyna Pawłowicz brała udział w rozmowach Okrągłego Stołu po stronie Solidarności w zespole ds. organizacji społecznych. Jest współautorką ustawy o zgromadzeniach z 1990 roku. Od roku 1989 pełniła funkcję eksperta Sejmu i Senatu w zakresie prac legislacyjnych. Podczas rządów Jana Olszewskiego była zatrudniona w Biurze Prasowym Rządu. W latach 2007-2011 obejmowała stanowisko sędziego Trybunału Stanu. W 2008 roku stanęła w obronie suwerenności Polski kwestionując zgodność traktatu lizbońskiego z Konstytucją Rzeczypospolitej. Przez kilka miesięcy zasiadała w radzie nadzorczej Telewizji Polskiej.

Jesienią 2011 została wybrana posłem na Sejm RP. Jest członkiem Prezydium Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość, a także Krajowej Rady Sądownictwa. Jej dorobek naukowy składa się z około 90 publikacji; artykułów, książek i prac zbiorowych. Artykuł dr hab. Krystyny Pawłowicz Niech wolni Polacy sami napiszą Konstytucję dla wolnej Polski!,  znajduje się w książce wydanej przez wydawnictwo Biały Kruk „Repolonizacja Polski”.

Repolonizacja Polski Repolonizacja Polski Repolonizacja Polski
Adam Bujak , Andrzej Nowak , ks. Dariusz Oko , Jerzy Kruszelnicki , Krzysztof...
nakład wyczerpany Cena: 59,00 zł
do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl