Krzysztof Szczerski

Urodził się w 1973 roku w Krakowie. Jest absolwentem politologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Seminarium dla Młodych Polityków i Politologów w Instytucie Roberta Schumana w Budapeszcie. Studiował w Amerykańskim Instytucie Systemów Politycznych i Ekonomicznych Fundacji Studiów Amerykańskich i Georgetown University. Jest profesorem nadzwyczajnym w Katedrze Współczesnych Systemów Politycznych Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. Wykładał na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu oraz Akademii Ignatianum w Krakowie.

Specjalizuje się w polityce zagranicznej, integracji europejskiej i administracji publicznej. Od 2007 do 2008 r. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, a potem w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej. Od 2010 pracował w Parlamencie Europejskim dla frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. W latach 2009-2010 był członkiem Rady Służby Cywilnej. Należał do współzałożycieli Ruchu Społecznego im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Był posłem na Sejm VII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Od stycznia 2015 roku pełnił obowiązki przedstawiciela polskiego parlamentu w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy (jako wiceprzewodniczący polskiej delegacji parlamentarnej). 7 sierpnia 2015 został powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Od kwietnia 2017 roku szef gabinetu prezydenta.

Krzysztof Szczerski jest autorem wielu publikacji zarówno naukowych jak i publicystycznych. Jest też współautorem i autorem książek, które ukazały się nakładem wydawnictwa Biały Kruk; „Oburzeni”, „Kazania Sejmowe” (wstęp), „Dialogi o naprawie Rzeczypospolitej”, „Polskość jest przywilejem”, „Utopia Europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy”.

 

Kazania sejmowe Kazania sejmowe Kazania sejmowe
Krzysztof Szczerski , Robert Kościelny , ks. Piotr Skarga
nakład wyczerpany Cena: 59,00 zł
Oburzeni Oburzeni Oburzeni
Adam Bujak , Krzysztof Szczerski , kard. Stanisław Nagy , ks. Waldemar Chrostowski...
nakład wyczerpany Cena: 72,45 zł
Polskość jest przywilejem. Antologia publicystyki patriotycznej Polskość jest przywilejem. Antologia publicystyki patriotycznej
Adam Bujak , Andrzej Nowak , Krzysztof Szczerski , ks. Dariusz Oko , ks. Waldemar...
nakład wyczerpany Cena: 40,95 zł
Dialogi o naprawie Rzeczypospolitej Dialogi o naprawie Rzeczypospolitej Dialogi o naprawie Rzeczypospolitej
Krzysztof Szczerski
nakład wyczerpany Cena: 69,00 zł
do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl