Artur Guzicki

Artur Guzicki, legniczanin z urodzenia i wyboru. Dziennikarz, publicysta specjalizujący się tematyce historycznej, autor bajek dla dzieci, których bohaterami są legnicki Julek i Miś Wojtek, żołnierz korpusu dowodzonego przez generała Andersa. Aktywność zawodową rozpoczynał w dziale archeologi legnickiego Muzeum Miedzi. Uczestniczył w badach archeologicznych w Legnicy, Głogowie, Legnickim Polu. Od połowy lat osiemdziesiątych związany z mediami. Początkowo jako fotoreporter współpracujący z lokalną redakcją Słowa Polskiego. Z czasem stał się autorem tekstów opisujących życie kulturalne i społeczne. Przez wiele lat związany z dziennikiem Rzeczpospolita, gdzie publikował reportaże, recenzje teatralne, teksty społeczne. W pod koniec lat dziewięćdziesiątych rozpoczął pracę w tygodniku Konkrety i współpracę w wydawanym w legnickim Teatrze miesięcznikiem Wersja. Jego teksty publikowały ogólnopolskie tygodniki Polityka, Newsweek, Wprost, Przekrój, Ozon, Uważam Rze, Do Rzeczy, Sieci, W sieci historii. Reportaże autorstwa Artura Guzickiego były tłumaczone na niemiecki, rosyjski i czeski. Opublikowany w 2002 w dodatku Plus Minus dziennika rzeczpospolita reportaż „Siekierezady ciąg dalszy” opisujący losy bohaterów powieści Edwarda Stachury znalazł się w Antologii Reportażu „Polska w w pierwszej dekadzie XXI wieku”.

Artur Guzicki był współtwórcą i pierwszym redaktorem naczelnym portalu LCA.PL. Kierował też wydawanym w województwie lubuskim tygodniku Moja Gazeta.

Podróże Misia Wojtka Podróże Misia Wojtka Podróże Misia Wojtka
Artur Guzicki , Henryk Baca
nakład wyczerpany Cena: 35,00 zł
do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl