abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki urodził się w 1949 r. w Strzelnie. Doktor nauk teologicznych, od 2002 r. metropolita poznański, wcześniej sufragan gnieźnieński (1992-2002). Zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski (2004-2014), a następnie przewodniczący KEP w latach 2014 - 2024.

Był m.in. przewodniczącym Komisji ds. Dialogu z Judaizmem, Rady ds. Dialogu Religijnego oraz Komisji Duszpasterstwa, członkiem Komisji Wspólnej Przedstawicieli Rządu RP i KEP oraz Rady Programowej KAI, konsultorem Papieskiej Komisji ds. Religijnych Relacji z Żydami. Zainicjował Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, należał do Komitetu Budowy Muzeum Historii Żydów Polskich. Przewodniczący Komisji ds. Duchowieństwa oraz Ogólnopolskiego Komitetu Organizacyjnego Obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Od 2014 r. członek Kongregacji Nauki Wiary. Zawołanie biskupie: Opere et veritate (Czynem i prawdą).

Autor tekstu w książce Białego Kruka „Polsko, uwierz w swoją wielkość”.

Pielgrzymka odwagi i nadziei - Franciszek w Polsce z młodzieżą świata Pielgrzymka odwagi i nadziei - Franciszek w Polsce z młodzieżą świata Pielgrzymka odwagi i nadziei - Franciszek w Polsce z młodzieżą świata
Adam Bujak , Marcin Bujak , kard. Stanisław Dziwisz , abp Stanisław Gądecki ,...
nakład wyczerpany Cena: 69,00 zł
Polsko, uwierz w swoją wielkość. Głos biskupów w sprawie ojczyzny 2010-15 Polsko, uwierz w swoją wielkość. Głos biskupów w sprawie ojczyzny 2010-15 Polsko, uwierz w swoją wielkość. Głos biskupów w sprawie ojczyzny 2010-15
Adam Bujak , bp Ignacy Dec , abp Wacław Depo , bp Antoni Dydycz , abp Andrzej...
nakład wyczerpany Cena: 59,00 zł
do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl