Antoni Macierewicz

Ur. w 1948 r. w Warszawie. Polityk, publicysta, z wykształcenia historyk, absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W PRL wieloletni działacz opozycji demokratycznej, współtwórca Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej KOR. Działacz harcerski, komendant I Warszawskiej Drużyny Harcerskiej im. Traugutta (tzw. „Czarna Jedynka”). Uczestnik ruchu studenckiego w Marcu ’68. Autor „Apelu do społeczeństwa i władz PRL” z 23 września 1976 r. Od 1977 redaktor niezależnego miesięcznika „Głos”. Doradca „Solidarności”. W niepodległej Polsce pełnił m.in. funkcję ministra spraw wewnętrznych, wiceministra obrony narodowej oraz szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Działał m.in. w Zjednoczeniu Chrześcijańsko-Narodowym, Ruchu Odbudowy Polski, Ruchu Katolicko-Narodowym i Lidze Polskich Rodzin. Pięciokrotnie był posłem. Zajmował m.in. stanowisko ministra spraw wewnętrznych, wiceministra obrony narodowej i szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Obecnie przewodniczący zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku i od 2013 r. wiceprezes PiS. Autor tekstu w książce „Oburzeni”.

Głos niepodległości Głos niepodległości Głos niepodległości
Jarosław Kaczyński , Antoni Macierewicz , Piotr Naimski , Bohdan Cywiński ,...
nakład wyczerpany Cena: 69,00 zł
Oburzeni Oburzeni Oburzeni
Adam Bujak , Krzysztof Szczerski , kard. Stanisław Nagy , ks. Waldemar Chrostowski...
nakład wyczerpany Cena: 72,45 zł
Polskość jest przywilejem. Antologia publicystyki patriotycznej Polskość jest przywilejem. Antologia publicystyki patriotycznej
Adam Bujak , Andrzej Nowak , Krzysztof Szczerski , ks. Dariusz Oko , ks. Waldemar...
nakład wyczerpany Cena: 40,95 zł
Wygaszanie Polski 1989-2015 Wygaszanie Polski 1989-2015
Adam Bujak , Andrzej Nowak , Bogdan Chazan , Antoni Macierewicz , Leszek Sosnowski
nakład wyczerpany Cena: 59,00 zł
do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl