bp Krzysztof Zadarko

Ur. w 1960r. w Słupsku; doktor nauk teologicznych, biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Święcenia kapłańskie przyjął w 1986r. w Słupsku, w 2008r. obronił doktorat z homiletyki na UKSW w Warszawie; na biskupa został wyświęcony w 2009r.

Wykładał homiletykę i zastosowanie mass mediów w duszpasterstwie w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie. Pełnił funkcje m.in. prefekta w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie, dyrektora diecezjalnej koszalińskiej rozgłośni radiowej, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Koszalinie oraz rzecznika prasowego kurii biskupiej (2005-2007). Pracował też w Polskiej Misji Katolickiej w Szwajcarii.

W ramach KEP jest przewodniczącym Rady ds. Migrantów i Uchodźców, delegatem ds. Imigracji, a także członkiem Komisji ds. Polonii i Polaków za Granicą. Jest kanonikiem Kapituły Kolegiackiej Pilskiej oraz członkiem Kolegium Konsultorów i Rady Kapłańskiej.

Zawołanie biskupie: Amen Deo ad gloriam (Amen Bogu na chwałę).

Autor rozdziału w książce „Polsko, uwierz w swoją wielkość”.

 

Polsko, uwierz w swoją wielkość. Głos biskupów w sprawie ojczyzny 2010-15 Polsko, uwierz w swoją wielkość. Głos biskupów w sprawie ojczyzny 2010-15 Polsko, uwierz w swoją wielkość. Głos biskupów w sprawie ojczyzny 2010-15
Adam Bujak , bp Ignacy Dec , abp Wacław Depo , bp Antoni Dydycz , abp Andrzej...
nakład wyczerpany Cena: 59,00 zł
do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl