bp Józef Zawitkowski

Bp Józef Zawitkowski urodził się w 1938 r. w Wale na Mazowszu. Sufragan senior diecezji łowickiej, w latach 1992-2013 biskup pomocniczy łowicki. Poeta i kompozytor. Długoletni pedagog w Instytucie „Musica Sacra” w Aninie oraz szef szkolenia organistów archidiecezji warszawskiej. W KEP był członkiem Komisji ds. Duszpasterstwa Liturgicznego i przewodniczącym Podkomisji ds. Muzyki Kościelnej. Obecnie opiekun duchowy Związku Towarzystw Patriotycznych „Sokół”. Słynie z wierszowanych kazań. W latach 1980-2008 wygłosił ponad 100 homilii w Bazylice św. Krzyża w Warszawie. Autor tekstów znanych pieśni: „Panie dobry jak chleb”, „Jezu, ufam Tobie” czy „Trwajmy mocni w wierze” (na przyjazd Benedykta XVI do Polski w 2006 r.). Zawołanie biskupie: Servus et filius ancillae (Jam sługa Twój, syn służebnicy). Autor artykułu w książce „Polsko, uwierz w swoją wielkość”.

Bp Józef Zawitkowski zmarł 29 października 2020 roku w Warszawie. 

Polsko, uwierz w swoją wielkość. Głos biskupów w sprawie ojczyzny 2010-15 Polsko, uwierz w swoją wielkość. Głos biskupów w sprawie ojczyzny 2010-15 Polsko, uwierz w swoją wielkość. Głos biskupów w sprawie ojczyzny 2010-15
Adam Bujak , bp Ignacy Dec , abp Wacław Depo , bp Antoni Dydycz , abp Andrzej...
nakład wyczerpany Cena: 59,00 zł
do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl