Angela Ambrogetti

Znana włoska dziennikarka i watykanistka. Karierę rozpoczęła w 1988 r. w Radiu Watykańskim. Po 16 latach pracy w telewizji i dwóch latach w redakcji włoskich dzienników, zajmuje się obecnie Watykanem pracując dla papieskiego radia oraz amerykańskiego pisma „Inside the Vatican”. Pisuje także o kulturze do międzynarodowych periodyków. Ma własną watykanistyczną witrynę internetową (www.ilportonedibronzo.it), którą odwiedzają specjaliści.

Pracując w Radiu Watykańskim Angela Ambrogetti dotarła do licznych archiwalnych nagrań Jana Pawła II. Znajdowały się wśród nich rozmowy błogosławionego Papieża z dziennikarzami, które prowadził on w samolotach, podczas podróży apostolskich na wszystkie kontynenty. Dziennikarka przelała te dialogi na papier, tworząc unikatowy zapis nieznanej dotąd szerszej publiczności części nauczania Jana Pawła II i publikując go w formie książki „Compagni di viaggio”, która ukazała się w Polsce nakładem Białego Kruka pt. „Rozmowy w samolocie z Janem Pawłem II”. Jej książka przenosi Czytelników na pokład papieskich samolotów i pozwala poznać Ojca Świętego od trochę mniej oficjalnej strony – błyskotliwego, pełnego humoru i życzliwości, cierpliwego, świetnie radzącego sobie z niekiedy niebyt mu przychylnymi dziennikarzami.

Rozmowy w samolocie z Janem Pawłem II Rozmowy w samolocie z Janem Pawłem II
Angela Ambrogetti
nakład wyczerpany Cena: 79,00 zł
do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl