Angela Ambrogetti

Znana włoska dziennikarka i watykanistka. Tematyką papiestwa zajmuje się od 1988 r., kiedy to zaczęła pracę w Radiu Watykańskim, z którym współpracowała do 2017 r. 16 lat pracy poświęciła telewizji Telepace (włoska sieć telewizyjna o charakterze katolickim), a w latach 2011-2020 kierowała portalem korazym.org. Od lutego 2015 r. jest redaktorem naczelnym portalu Acistampa.com, włoskiej wersji językowej serwisu należącego do EWTN Group, współpracuje także z innymi tytułami prasowymi.

Pracując w Radiu Watykańskim, Angela Ambrogetti dotarła do licznych archiwalnych nagrań Jana Pawła II. Znajdowały się wśród nich rozmowy świętego Papieża z dziennikarzami, które prowadził on w samolotach podczas podróży apostolskich na wszystkie kontynenty. Dziennikarka przelała te dialogi na papier, tworząc unikatowy zapis nieznanej dotąd szerszej publiczności części nauczania Jana Pawła II i publikując go w formie książki „Compagni di viaggio”, która ukazała się w Polsce nakładem Białego Kruka pt. „Rozmowy w samolocie z Janem Pawłem II”. Jej książka przenosi Czytelników na pokład papieskich samolotów i pozwala poznać Ojca Świętego od trochę mniej oficjalnej strony – błyskotliwego, pełnego humoru i życzliwości, cierpliwego, świetnie radzącego sobie z niekiedy niezbyt mu przychylnymi dziennikarzami.

 

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl