Małgorzata Żaryn

Doktor historii specjalizująca się w czasach nowożytnych, nauczycielka i wychowawca, żona prof. Jana Żaryna. Absolwentka liceum im. Narcyzy Żmichowskiej w Warszawie oraz historii na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka i współautorka publikacji historycznych i popularnych. Spod jej pióra wyszły m.in. książki „Dzieje Polski od czasów najdawniejszych do współczesności” (współautorka) oraz „Ludzie niezwyczajni: Emilia Plater”. Pracowała w Muzeum Powstania Warszawskiego w początkowym okresie istnienia tej instytucji, obecnie jest kierownikiem działu edukacyjnego Muzeum Historii Polski w Warszawie. Jest też zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Sieci Historii”.

W 2019 r. wydawnictwo Biały Kruk wydało książkę prof. Jana Żaryna i dr Małgorzaty Żaryn „Rok 1939. Od beztroski do tragedii” – barwne kalendarium wydarzeń roku, w którym wybuchła II wojna światowa.

 

 

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl