Marek Gróbarczyk

Ur. 1968, inżynier mechanik okrętowy, absolwent Wydziału Eksploatacji Siłowni Okrętowych Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni oraz Akademii Rolniczo-Technicznej w Bydgoszczy. Oficer Marynarki Handlowej, menadżer i ekspert w dziedzinie gospodarki morskiej, telekomunikacji i bezpieczeństwa energetycznego.

W 2007 r. minister gospodarki morskiej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Ekspert ds. gospodarki morskiej i bezpieczeństwa energetycznego w Kancelarii Prezydenta RP, poseł do Parlamentu Europejskiego (2009-2015), członek Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii PE, zastępca członka Komisji Rybołówstwa.

Od 2019 r. poseł do Sejmu RP, od 15 listopada 2019 ponownie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej odwołany w związku z likwidacją resortu 6 października 2020. Od listopada 2020 sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnił tą funkcję do grudnia 2023.

Autor rozdziału w książce Białego Kruka „Wygaszanie Polski 1989-2015”.

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl