Jan K. Ostrowski

Ur. w 1947 r. w Krakowie. Historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesor, dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu (1989-2020). Członek Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa. Pracownik naukowy Instytutu Historii Sztuki UJ. Autor wielu publikacji z zakresu historii sztuki, znawca dziejów Wzgórza Wawelskiego.

Był członkiem Rady do Spraw Muzeów, Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów czy Komitetu Nauk o Sztuce PAN. W latach 1998–2002 radny i wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego I kadencji, od 2010 członek Polskiej Akademii Umiejętności, od 2018 pełni funkcję jej prezesa.

Odznaczony m.in. Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski czy odznaczeniami przyznanymi przez Austrię, Francję, Litwę, Włochy i Monako. 

Autor tekstów do albumów Białego Kruka: „Królewski Kraków” oraz „Wawel. Katedra i zamek”.

 

 

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl