Barbara Nowak

Urodziła się 5 września 1959 r. w Krakowie. Z wykształcenia jest historykiem, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Po ukończeniu studiów w 1982 r. podjęła pracę w Szkole Podstawowej nr 85 w Krakowie, a w 1992 r. została dyrektorem tej placówki. W 2009 r. była współzałożycielką Towarzystwa Nauczycieli Szkół Polskich, a w 2010 r. została jego prezesem. W tym samym roku została wybrana radną Krakowa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości i zrezygnowała z kierowania szkołą, pozostała w niej jednak jako nauczyciel. W 2014 r. skutecznie ubiegała się o reelekcję, natomiast w 2016 r. została powołana na Małopolskiego Kuratora Oświaty. Funkcję tę pełniła do 15 grudnia 2023 r., kiedy to została odwołana przez lewicową minister oświaty Barbarę Nowacką.

Barbara Nowak jest autorką artykułów dotyczących edukacji i zagrożeń w wychowaniu dzieci i młodzieży publikowanych w miesięczniku „WPiS. Wiara, patriotyzm i sztuka”. W 2024 r. nakładem wydawnictwa Biały Kruk ukazała się książka „Dokąd zmierzamy?” pod jej redakcją.


do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl