Piotr Biliński

Absolwent historii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, gdzie w 2001 r. obronił rozprawę doktorską. Habilitację również z zakresu historii uzyskał w 2008 r. Zajmuje się historią kultury i nauki, dziejami historiografii, kultury ziemiaństwa polskiego oraz historią Polski i powszechną XIX i XX w. Opublikował książki „Stanisław Kutrzeba (1876-1946). Biografia naukowa i polityczna”, „Władysław Konopczyński: historyk i polityk II Rzeczypospolitej (1880-1952)”. Był kierownikiem Zakładu Historii Kulturowej w Instytucie Studiów Międzykulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracował także w Archiwum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie pracuje w Zakładzie Przywództwa i Zarządzania w Edukacji w Instytucie Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. 
Prof. Piotr Biliński jest autorem artykułów w miesięczniku "WPiS", spod jego pióra wyszły także biogramy w  „Wielkiej Księdze Patriotów Polskich”.

 

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl