ks. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko urodził się w 1960 r. w Oświęcimiu. Filozof i teolog, doktor habilitowany, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, duszpasterz lekarzy archidiecezji krakowskiej, publicysta. Studiował we Włoszech i w Niemczech. Ma na koncie dwa doktoraty (z filozofii i teologii) oraz habilitację z filozofii.

Ks. prof. Dariusz Oko pracuje jako kierownik Katedry Filozofii Poznania Wydziału Filozofii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Przez 16 lat był duszpasterzem studentów.

Znawca i krytyk ideologii gender, przed którą przestrzega niestrudzenie jeżdżąc z wykładami po całej Polsce. Często obecny w mediach, także tych nieprzychylnych. Uczestnik dwóch projektów badawczych prowadzonych przez Katedrę Filozofii Poznania UPJPII: „Teoriopoznawcze podstawy metafizyki oraz filozofii gender” oraz „Między sceptyzmem i agnostycyzmem a nihilizmem. Teoriopoznawcze uwarunkowania nihilizmu”, autor programu "Oko na niedzielę" emitowanego na antenie Telewizji Republika. 

Autor tekstów zamieszczonych w książkach „Dyktatura gender” oraz "Wygaszanie Polski 1989-2015" i "Tyrania postępu".

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl