o. Guy Bedouelle

Urodził się w 1940 roku w Lisieux w Normandii. Zmarł 22 maja 2012 roku we Fryburgu w Szwajcarii. Wybitny  i niezwykle utalentowany dominikanin, znawca historii Kościoła. Był rektorem Uniwersytetu Katolickiego w Angers. Interesował się sztuką, historią, polityką, relacjami Kościół-państwo i administracją. Swoje zainteresowania pogłębiał podejmując studia na licznych kierunkach. Studiował administrację, prawo i nauki polityczne, jak również teologię w centrum Saulchoir, w klasztorze Świętego Jakuba w Paryżu. W 1965 roku wstąpił do zakonu dominikanów. Z teologii, prawa i historii uzyskał stopień doktora. Przez trzydzieści lat był profesorem historii Kościoła na uniwersytecie we Fryburgu. W 2007 roku został mianowany rektorem Uniwersytetu Katolickiego w Angers, funkcję tę pełnił do 2011 roku.

O. Bedouelle głosił wykłady i konferencje w wielu krajach na całym świecie, w tym w Polsce gdzie ukazało się kilka z jego dzieł. m.in. jego „Wielka ilustrowana historia Kościoła” wydana przez wydawnictwo Biały Kruk.

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl