Wojciech Reszczyński

Urodził się w 1953 roku w Olsztynie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, ale swoją karierę związał z dziennikarstwem.

Już w trakcie studiów był kierownikiem radia studenckiego, później pracował w Polskim Radio, gdzie prowadził popularne audycje „Sygnały Dnia”, „Lato z Radiem” czy „Cztery Pory Roku”. Od 1980 roku był członkiem NSZZ „Solidarność”. Również w latach 80 ubiegłego wieku rozpoczęła się jego przygoda z telewizją. Był pierwszym prezenterem Teleexpresu, następnie prowadził Wiadomości TVP. Przez krótki okres czasu związany był ze stacją telewizyjną RTL 7; założyciel i prezes (1992–2002) Radia Wawa, był także wicedyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej. Pracował również jako prezenter i dziennikarz dla telewizji Puls. W latach 2007-2008 prowadził i był współautorem cyklu "Dzieje Polaków" emitowanego przez program TVP Historia. 

Był członkiem zarządu warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Współpracownik „Naszego Dziennika”, czasopism „Nasza Polska” i „Moja Rodzina” oraz felietonista tygodnika WSieci. Prócz tego jest związany z programem TVP Historia i Radiem Maryja. Za swoją pracę dwukrotnie (w 1987 i 1988) otrzymał nagrodę Akademii Telewizyjnej - Wiktora. Natomiast w czerwcu roku 2013 odmówił przyjęcia orderu państwowego, z rąk ówczesnego prezydenta, nadanego z okazji XX-lecia uchwalenia ustawy o Radiofonii i Telewizji. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (2020). 

Wojciech Reszczyński jest współautorem dwóch publikacji wydanych przez wydawnictwo Biały Kruk: „Oburzeni” oraz „Wygaszanie Polski”.

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl