Małgorzata Wassermann

Nasi autorzy

Małgorzata Wassermann

Małgorzata Wassermann

Polska adwokat i polityk, posłanka na Sejm VIII kadencji. Jest córką Zbigniewa Wassermanna i jego żony Haliny. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, po których odbyła aplikację adwokacką i rozpoczęła praktykę w zawodzie adwokata w ramach prywatnej kancelarii w Krakowie. 10 kwietnia 2010 r. jej ojciec, Zbigniew Wassermann, zginął w tragedii smoleńskiej. Od razu intensywnie domagała się dojść do prawdy o przyczynach katastrofy w Smoleńsku, współpracując w tym celu m.in. z Komisją Antoniego Macierewicza.

W wyborach parlamentarnych w 2015 r/ wystartowała do Sejmu jako bezpartyjna kandydatka z pierwszego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu krakowskim. Została wybrana na posłankę VIII kadencji, otrzymując 81 379 głosów, co było najlepszym indywidualnym rezultatem w tym okręgu i piątym najwyższym wynikiem w kraju. 

16 listopada 2015 została zastępcą przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, a 22 lipca 2016 przewodniczącą komisji śledczej ds. Amber Gold.

Jest współautorką książki "Repolonizacja Polski", w której pisze o koniecznych zmianach w polskim wymiarze sprawiedliwości.

Książki autora

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.