Thierry Bizot

Thierry Bizot urodził się 12 maja 1962 r. we włoskim Mediolanie. Jeszcze jako dziecko przeniósł się wraz z rodzicami do Paryża, gdzie ukończył prestiżowe Liceum im. Henryka IV. Podczas obowiązkowej służby wojskowej został przydzielony do placówki w Rzymie. Po jej odbyciu ukończył studia w ESSEC Business School i choć od 12 roku życia marzył o karierze pisarza, rozpoczął pracę w prywatnym sektorze telewizyjnym, szybko awansując w strukturach firmowych. W 1995 r. został dyrektorem francuskiej stacji telewizyjnej M6, gdzie był odpowiedzialny za dział rozrywki.

W 1999 r. założył wraz ze wspólnikiem firmę producencką „Éléphant et Cie”, która do dziś produkuje wiele znanych i lubianych programów telewizyjnych we Francji.

Bizot jest żonaty z Anną Giafferi, która jest reżyserką i scenarzystką. Mają trójkę dzieci.

Odnosząc znaczące sukcesy w branży telewizyjnej i ciesząc się popularnością, Thierry Bizot przeżył w 2007 r., w wieku 45 lat, nawrócenie, które stało się kanwą jego autobiograficznej powieści „Anonimowy katolik”. Autor opisuje w niej swą wewnętrzną przemianę. Dziś przekonuje więc innych: „Koncentruję się teraz dużo mniej na sobie i swoich sprawach. Jezus zajął pierwsze miejsce w moim życiu. Jego obecność daje mi wielką radość i dużo siły” – mówi Bizot. Francuski autor podkreśla również, że od chwili swego nawrócenia co niedzielę chodzi na Mszę św., codziennie czyta Pismo Święte, a jadąc samochodem do pracy odmawia różaniec.

 

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl