Adam Sosnowski

Urodził się w 1988 roku w Krakowie. Jest absolwentem filologii germańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie w 2023 r. obronił dysertację pt. „Obraz Polski i Polaków w twórczości Martina Pollacka. Między sprawozdaniem a fikcją” uzyskując stopień doktora nauk humanistycznych. 

Redaktor i dziennikarz, współpracował z „Dziennikiem Polskim”, „Gazetą Polską Codziennie” i „Gazetą Polską”.

Jest autorem książek „Bieg życia Justyny”, „Zuzanna Kurtyka: sumienie i polityka”, „Pamiętnik konklawe 2013”, „Franciszek. Prawdziwa historia życia” i współautorem publikacji „Polskość jest przywilejem”.

Przetłumaczył kilkanaście pozycji z języka polskiego na niemiecki. Został laureatem nagrody „Książka Miesiąca” przyznawanej przez „Magazyn Literacki KSIĄŻKI” i Bibliotekę Narodową za publikacje „Pamiętnik konklawe” oraz „Franciszek. Prawdziwa historia życia”.

Adam Sosnowski był  w latach 2011 - 2022 redaktorem prowadzącym magazynu kulturalnego „Wpis. Wiara, Patriotyzm i Sztuka”.

 

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl