bp Antoni Długosz

Ur. w 1941 r. w Częstochowie. Doktor habilitowany nauk teologicznych, obecnie biskup senior archidiecezji częstochowskiej. 

Na księdza został wyświęcony w 1965 r., a na biskupa pomocniczego częstochowskiego w 1993 r., sakrę biskupią przyjmował z rąk Ojca Świętego Jana Pawła II. 

W latach 80. XX w. założył Katolicki Ośrodek Rehabilitacyjno-Readaptacyjny „Betania”, w którym już ponad 25 lat pomaga się osobom uzależnionym. Jest także diecezjalnym duszpasterzem dzieci specjalnej troski oraz krajowym duszpasterzem młodzieży nieprzystosowanej społecznie (w 2020 roku został wybrany na 4. pięcioletnią kadencję). 

Niezwykle popularny dzięki występom w cotygodniowym dziecięcym programie telewizyjnym „Ziarno” (TVP). Mówił tam i śpiewał o Panu Bogu, głosząc Dobrą Nowinę w języku radości – najbardziej zrozumiałym dla najmłodszych. Bp Długosz to wszechstronny talent artystyczny, w młodości zamierzał wstąpić do PWST. Po zgłoszeniu się do seminarium nie porzucił swojej pasji artystycznej i ewangelizował za pomocą teatru, śpiewu i tańca.

W wydawnictwie Biały Kruk ukazały się następujące książki jego autorstwa: „Opowiem Ci o Jezusie”, „Błogosławieni, czyli szczęśliwi”, „Chrześcijanin radosny”, „Droga do Boga”, „Błogosławiony Jan Paweł II. Przyjaciel dzieci”.

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl