Z Jezusem przez życie

  • nowość

Słuchając Ewangelii, kroczymy zatem śladami Jezusa, poznając Jego dzieje i nauczanie, tak jak nam to opisali Ewangeliści. Przy tej okazji zastanawiamy się nad swoim własnym życiem. Zawarte w tej książce, oparte na biblijnych czytaniach, wartkie opowieści biskupa Antoniego Długosza, wybitnego kaznodziei i patrioty, pobudzają do refleksji nad...

Autorzy: bp Antoni Długosz

liczba stron: 528
obwoluta: nie
format: 16,5 cm x 23,5 cm
papier: offset
oprawa: twarda
data wydania: 18.02.2025
ISBN: ISBN: 978-83-7553-421-4
EAN: 9788375534214
Zarejestruj się aby otrzymać rabaty* 25% na pierwsze zamówienie oraz 20% na kolejne! Darmowa dostawa na terenie Polski powyżej 200zł.
*Rabaty nie łączą się z pakietami i innymi promocjami oraz nie dotyczą cen podręczników.

Dostępność: przedsprzedaż
Realizacja zamówień zawierających tę książkę po 18.02.2025 r.

Książka ta jest przeznaczona dla każdej katolickiej rodziny. Stanowi fantastyczny przewodnik po wszystkich niedzielnych czytaniach Ewangelii. Pismo Święte zostało bowiem podzielone na fragmenty w taki sposób, że uczestnicząc w Mszy św. w każdą niedzielę przez trzy lata pod rząd, usłyszymy i poznamy to, co zostało zapisane przez czterech Ewangelistów: Mateusza, Marka, Łukasza i Jana. Kalendarz liturgiczny wyznacza rytm trzyletnich cyklów czytań; nazywają się one Rok A, Rok B i Rok C. Słowo Boże głoszone jest więc według ustalonego porządku. Rok kościelny różni się nieco od roku „świeckiego” przede wszystkim datami jego rozpoczęcia i zakończenia. Pierwszym dniem roku kościelnego jest pierwsza niedziela Adwentu, a ostatnim – sobota poprzedzająca pierwszą niedzielę Adwentu w roku następnym, a nie popularny Sylwester.

Słuchając Ewangelii, kroczymy zatem śladami Jezusa, poznając Jego dzieje i nauczanie, tak jak nam to opisali Ewangeliści. Przy tej okazji zastanawiamy się nad swoim własnym życiem. Zawarte w tej książce, oparte na biblijnych czytaniach, wartkie opowieści biskupa Antoniego Długosza, wybitnego kaznodziei i patrioty, pobudzają do refleksji nad naszym zachowaniem, nad naszym stosunkiem do bliźnich i do Pana Boga. Krótkie komentarze Autora mogą być fantastycznymi towarzyszami, zwłaszcza ludzi młodych, podczas każdej niedzielnej Mszy św. Stanowić też będą cenną pomoc w udzielaniu odpowiedzi na pytanie – jak żyć? Pomoc ta jest szczególnie wypatrywana w dzisiejszych czasach zamętu, który ogarnia coraz to nowe dziedziny i obszary życia.

Autor tej książki to chrześcijanin roztropny i radosny. Biskup Antoni radością bycia Bożym dzieckiem niezmiennie dzieli się z Czytelnikami. Nie waha się również dzielić z nami swoim gorącym patriotyzmem. Jego przekaz słowny wzmacnia blisko 200 pięknych ilustracji, które stanowią również wizualną ozdobę.

Wstęp
Wzmocnienie życia rodzinnego     

6

Rok A
Droga do Boga

8

Rok B
Chrześcijanin radosny

176

Rok C
Błogosławieni, czyli szczęśliwi

350

 

Pierwsza Niedziela Adwentu A

Adwent, czyli oczekiwanie

W rodzinie, przedszkolu i szkole oraz w Kościele korzystamy z ustalonych programów zajęć – o wyznaczonej porze jemy posiłki czy wychodzimy do szkoły, gdzie lekcje odbywają się według określonego planu. Podobnie ustalony jest w każdym kościele porządek nabożeństw, podany w gablocie przed świątynią lub na stronie internetowej parafii. Staramy się nie spóźniać ani na lekcje, ani na Mszę św., by ucząc się punktualności zasłużyć sobie na opinię osoby zdyscyplinowanej. Brak punktualności jest złym nawykiem. Wiemy, jakie skutki może przynieść spóźnienie na pociąg czy samolot. Spóźniając się na obiad, jemy odgrzewane – nie tak smaczne i pożywne – potrawy, a mamusia musi wykonać dodatkową pracę. Spóźniając się do szkoły czy przedszkola, przeszkadzamy w nauce naszym kolegom, a przede wszystkim nauczycielom w ich pracy. Zawinione spóźnienie na Mszę św. daje zły przykład tym, którzy przyszli punktualnie i może świadczyć o lekceważeniu przez nas Eucharystii.

W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus przypomina o punktualności w oczekiwaniu na spotkanie z Nim podczas naszej śmierci oraz na końcu świata. Pouczenie o tych wydarzeniach celowo otrzymujemy na początku Adwentu, który jest okresem wielu oczekiwań.

Słowo „adwent” oznacza „przyjście”. Pierwszym okresem oczekiwania na przyjście Pana Jezusa jest długi okres od zerwania przyjaźni z Bogiem przez pierwszych ludzi do narodzin Pana Jezusa w Betlejem. Drugim – są cztery tygodnie Adwentu przeżywane każdego roku. Trzecim jest nasz życiowy adwent – całe nasze życie zakończone spotkaniem z Jezusem podczas śmierci. Ostatnim adwentem jest okres historii całego świata, na końcu którego Pan Jezus ponownie przyjdzie na ziemię w widzialnej postaci jako nasz sędzia. W Adwencie liturgicznym oczekujemy Pana Jezusa jako naszego Zbawiciela, ponieważ możemy w tym czasie korzystać ze spowiedzi, by spotkać się z Jezusem przebaczającym nam grzechy. Podczas spotkania z Jezusem w chwili naszej śmierci wystąpi On jako sędzia.

Kierując się miłością, Pan Jezus zachęca nas do czuwania. Wielu ludzi śmierć zaskakuje: podczas samochodowej kraksy czy nagłej choroby, jak zawał czy wylew krwi do mózgu. Otrzymujemy zachętę od Pana Jezusa, aby w każdym dniu być przygotowanym na śmierć. Przypomnienia te nie mogą budzić w nas lęku czy niechęci do życia. Przykazania Boże oraz pouczenia Jezusowej Ewangelii stanowią wielką pomoc w podtrzymywaniu przyjaźni z Nim.

Prośmy Pana Jezusa, by nasz życiowy i liturgiczny adwent przebiegał w stałej więzi z Bogiem.

 

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl