ks. Michał Damazyn

Urodził się w 1976 r. w Inowrocławiu. W 1996 r. wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 18 maja 2002 r. W 2011 r. uzyskał tytuł doktora nauk teologicznych na UAM w Poznaniu. Obecnie jest księdzem diecezji bydgoskiej.

Autor sześciotomowej serii recenzowanych wywiadów biograficznych, wydanych pod wspólnym tytułem „Bydgoszczan portret własny”. W jego dorobku pisarskim znajdują się ponadto biografie: sufragana gnieźnieńskiego Jana Michalskiego (1914-1989) oraz doc. dr Ludmiły Roszko, wykładowcy UMK w Toruniu, mistyczki, założycielki Instytutu Miłosierdzia Bożego (świeckiej żeńskiej wspólnoty życia konsekrowanego) i bliskiej współpracowniczki bł. ks. Michała Sopoćki oraz s. Heleny Majewskiej CSA, wileńskiej mistyczki miłosierdzia. Opracował pełne biografie oraz pisma wyżej wspomnianych oraz Sługi Bożej s. Wandy Boniszewskiej CSA. Inicjator i organizator uroczystych obchodów 80. rocznicy Zbrodni Pomorskiej w gminie Sadki.

Jest także autorem wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu historii najnowszej oraz teologii duchowości. Aktywnie współpracuje z Centrum Badania Historii „Solidarności” i Oporu Społecznego w PRL na UMK. Jest także popularyzatorem wiedzy historycznej, jak również katechetą. Pielgrzymował pieszo do sanktuariów Maryjnych oraz do Santiago de Compostela.

W 2019 r. został uhonorowany medalem „za twórczy wkład w kulturę chrześcijańską” w czasie 38. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy oraz nagrodą specjalną Zarządu Powiatu Nakielskiego.

 

 

Najmłodsi  bohaterowie. Historia polskich dzieci X - XXI w. Opowieści o walce i cierpieniu. Najmłodsi  bohaterowie. Historia polskich dzieci X - XXI w. Opowieści o walce i cierpieniu. Najmłodsi bohaterowie. Historia polskich dzieci X - XXI w. Opowieści o walce i cierpieniu.
Wojciech Polak , Sylwia Galij-Skarbińska , ks. Michał Damazyn
Cena: 58,00 zł 89,00 zł
  • promocja
Nikczemność i honor. Stan wojenny w stu odsłonach Nikczemność i honor. Stan wojenny w stu odsłonach Nikczemność i honor. Stan wojenny w stu odsłonach
Wojciech Polak , Sylwia Galij-Skarbińska , ks. Michał Damazyn
Cena: 51,00 zł 79,00 zł
  • promocja
do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl