bp Wiesław Mering

Bp Wiesław Mering urodził się w 1945 r. w Żukowie koło Gdańska. W latach 2003 - 2021 ordynariusz włocławski. Doktor nauk humanistycznych, były wieloletni rektor i wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

Autor „Wstępu do filozofii” oraz licznych artykułów naukowych i publicystycznych o tematyce religijnej i światopoglądowej. Zreorganizował kurię we Włocławku, ustanowił m.in. Radę ds. Święceń i Diecezjalny Zespół ds. Stałej Formacji Kapłanów, utworzył Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego. W ramach KEP członek Rady ds. Dialogu Religijnego, a wcześniej także przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Niewierzącymi, przewodniczący Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego.

Zawołanie biskupie: Iustitia, pax et gaudium (Sprawiedliwość, pokój i radość).

Autor tekstu w książce „Polsko, uwierz w swoją wielkość”.

Tyrania postępu Tyrania postępu Tyrania postępu
Andrzej Nowak , ks. Dariusz Oko , ks. Waldemar Chrostowski , Jerzy Kruszelnicki ,...
Cena: 79,00 zł
Pielgrzymka odwagi i nadziei - Franciszek w Polsce z młodzieżą świata Pielgrzymka odwagi i nadziei - Franciszek w Polsce z młodzieżą świata Pielgrzymka odwagi i nadziei - Franciszek w Polsce z młodzieżą świata
Adam Bujak , Marcin Bujak , kard. Stanisław Dziwisz , abp Stanisław Gądecki ,...
nakład wyczerpany Cena: 69,00 zł
Polsko, uwierz w swoją wielkość. Głos biskupów w sprawie ojczyzny 2010-15 Polsko, uwierz w swoją wielkość. Głos biskupów w sprawie ojczyzny 2010-15 Polsko, uwierz w swoją wielkość. Głos biskupów w sprawie ojczyzny 2010-15
Adam Bujak , bp Ignacy Dec , abp Wacław Depo , bp Antoni Dydycz , abp Andrzej...
nakład wyczerpany Cena: 59,00 zł
do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl