Andrzej Kossobudzki-Orłowski

Ur. w 1931 r., zm. w 1998 r. Dziennikarz i artysta fotografik, przez ponad 30 lat dokumentował życie Kościoła i architekturę sakralną. Za fotoreportaż z Rzymu czasu konklawe 1963 r. został wyróżniony na World Press Photo. W 1976 r. otrzymał nagrodę im. Brata Alberta w dziedzinie fotografii artystycznej.

Był blisko związany z prymasem Stefanem Wyszyńskim, którego działalność przez kilkanaście lat dokumentował. Na swoich fotografiach utrwalał też inne kultury i religie, m.in. w Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Środkowej i Północnej.

Zdjęcia Andrzeja Kossobudzkiego-Orłowskiego można zobaczyć w albumie Białego Kruka „Niezłomni. Wspólne dzieje Kardynała Wojtyły i Prymasa Tysiąclecia”.

Niezłomni. Wspólne dzieje Kardynała Karola Wojtyły i Prymasa Tysiąclecia Niezłomni. Wspólne dzieje Kardynała Karola Wojtyły i Prymasa Tysiąclecia
Jan Paweł II , Andrzej Kossobudzki-Orłowski , Ryszard Rzepecki , Karol Wojtyła
nakład wyczerpany Cena: 93,45 zł
do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl