Marek Klecel

Ur. 1945r. Doktor nauk humanistycznych w zakresie literatury polskiej, publicysta, redaktor. Studia filologiczne na Uniwersytecie Warszawskim ukończył w 1970. Wykładowca historii literatury polskiej XX wieku na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w latach 2003–2010. Redaktor naczelny miesięcznika Nowe Książki w latach 1991–1995, później w redakcjach dziennika Słowo i miesięcznika Literatura. Publikacje w gazetach i czasopismach: Communio, Opcja na prawo, Życie, Gazeta Polska, Nowe Państwo, Fronda, Twórczość, Topos, Sieci, Do Rzeczy, Biuletyn Instytutu Pamięci Narodowej, Dziennik Polski (Londyn), Nowy Dziennik (Nowy Jork).

Jest stałym publicystą wydawanego przez Białego Kruka miesięcznika WPiS. Wiara, patriotyzm i sztuka, gdzie publikuje teksty głównie na tematy syberyjskie – na ich podstawie powstała niniejsza książka. Autor książek: Polen zwischen Ost und West. Polnische Essays des 20. Jahrhunderts (Frankfurt 1995, 1996); Pisarze Niepodległości. Szkice o ludziach i dziełach (IPN 2023); Czy to Polska właśnie? Publicystyka 1989–2022.


do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl