„Requiem dla Jana Pawła II” to wiersze żałobne Marka Skwarnickiego, napisane przez wybitnego poetę, dogłębnie poruszonego śmiercią Ojca Świętego. W przepięknych słowach ujął on pełne smutku wzruszenie, które ogarnęło i jego, i nas wszystkich, gdy słowiański papież udał się do domu Pana. Żal, bo Go już nie ma wśród nas, ale też i ogromna wdzięczność za to, co dla nas zrobił. Modlitwa za Niego, ale i do Niego; wszak nie tylko Polacy widzą w nim świętego. Autora łączyła z Ojcem Świętym wieloletnia przyjaźń poetycka. „Requiem dla Jana Pawła II” daje wyraz tej przyjaźni tak samo, jak i synowskiej miłości. Jest też wyrazem hołdu. Marek Skwarnicki wzniósł się na liryczne wyżyny.

Album dzięki nostalgicznym fotografiom mistrza Adama Bujaka, który ponad 40 lat dokumentował posługę kapłańską Karola Wojtyły, szczególnie chwyta za serce.

Pomówimy o poematach      6

Między poetami; z listów Jana Pawła II      9

Twarz      11

Narodziny świętych      14

Łatwiej jest teraz z tobą rozmawiać      19

Przebiśniegi      21

Listy      23

Rapsod żałobny      25

Spacer po Zatybrzu      27

Kim jest?      31

Biała sutanna      33

Droga do Kalwarii      35

Poranek po wyborze Benedykta XVI      36

Cóż to znów stało się w Rzymie?      41

Korytarz      47

Łatwiej jest teraz z Tobą rozmawiać

Łatwiej jest teraz dostać się na audiencję Santo Padre w niebie.
Nie trzeba dzwonić na centralę telefoniczną
Ani nikt do Ciebie nie dzwoni.
Milczenie gór, zaciekawienie jastrzębia krążącego nad nami
i sarna zatrzymująca się na chwilę w biegu po zboczu wzniesienia.
Ale tak naprawdę to gdzie Ty teraz jesteś.
Nie odpowiesz.
Stoisz w oknie niebios
z palcem wskazującym na gardło
co teraz nie oznacza niemożności mówienia
ale żeby wołać
nawoływać
czasem śpiewać
bo taka jest powinność poetów.

rynek-ksiazki.pl

„Requiem” to zbiór wierszy żałobnych poety głęboko poruszonego śmiercią Jana Pawła II. Utwory Marka Skwarnickiego‚ którego z papieżem łączyła poetycka przyjaźń‚ są wyrazem hołdu składanego Ojcu Świętemu‚ wielkiej wdzięczności za lata posługi‚ ogromnego żalu po stracie człowieka tak bliskiego nam wszystkim. Autor wspomina życie Jana Pawła II‚ cierpienie fizyczne towarzyszące papieżowi w ostatnich dniach pontyfikatu‚ żałobny‚ przejmujący dźwięk dzwonu Zygmunta.

Album ilustrują fotografie Adama Bujaka‚ który przez ponad 40 lat dokumentował posługę kapłańską Karola Wojtyły, towarzysząc Janowi Pawłowi II także w ostatniej drodze. Kolejne zdjęcia ukazują chwile modlitwy‚ skupienia Ojca Świętego i te najbardziej ściskające za serce: sceny uroczystości pogrzebowych.

Warto skupić się na wierszach Skwarnickiego‚ w których Jan Paweł II w 1993 roku dostrzegł wyjątkową, ewangeliczną prostotę.

Opinie o produkcie (0)

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl