Dr hab. Włodzimierz Dłubacz

Dr hab. Włodzimierz Dłubacz, emerytowany profesor KUL (ur. 10 kwietnia 1952 r. w Nowym Sączu) specjalizuje się w filozofii klasycznej. W 1989 r. uzyskał stopień doktora, a w 2003 r. stopień doktora habilitowanego na podstawie dysertacji „U źródeł koncepcji Absolutu. Od Homera do Platona”. Kierował Katedrą Filozofii Boga na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie i Instytutem Socjologii Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli oraz Studium Filozoficzno-Etyczno-Społecznym przy Polskiej Misji Katolickiej w Paryżu. Do głównych obszarów jego zainteresowań należą: metafizyka, filozofia Boga i religii, antropologia, filozofia społeczeństwa i polityki oraz filozofia wychowania. Opublikował m.in. „Problem Absolutu w filozofii Arystotelesa” (1992), „Człowiek – praca – globalizacja”, U źródeł koncepcji Absolutu. Od Homera do Platona” (2003) „Godność – praca – globalizacja” (2014), „Wokół pojęcia świętości. W nawiązaniu do życia i myśli św. Jana Pawła II” (2014). Wyróżniony odznaką honorową Bene Merito oraz medalem Zasłużony dla Nauki Polskiej Sapientia et Veritas.

O kulturę  filozofii. Co o człowieku mówili najwięksi  myśliciele ludzkości O kulturę  filozofii. Co o człowieku mówili najwięksi  myśliciele ludzkości O kulturę filozofii. Co o człowieku mówili najwięksi myśliciele ludzkości
Dr hab. Włodzimierz Dłubacz
Cena: 36,00 zł 55,00 zł
  • promocja
do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl