Piotr Rabiej

Historyk mediewista, absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor nauk humanistycznych. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na historii Polski w średniowieczu oraz naukach pomocniczych historii. W latach 1996–1999 i 2006–2019 pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor licznych publikacji o charakterze naukowym i popularnonaukowym, publikowanych w Polsce i za granicą. Ma bardzo duże doświadczenie w zakresie upowszechniania wiedzy historycznej, dydaktyki historii i szkolenia nauczycieli. Od wielu lat współpracuje z Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Stowarzyszeniem Wspólnota Polska, Kongresem Oświaty Polonijnej. Od 2011 roku kieruje pracami Towarzystwa Naukowego „Societas Vistulana” zajmującego się upowszechnianiem dorobku badawczego i publikacją prac naukowych. W latach 1994–2008 uczestnik i organizator licznych wyjazdów badawczych na Ukrainę obejmujących inwentaryzację herbów i inskrypcji w obiektach architektury sakralnej i świeckiej oraz na cmentarzach. Od 2017 roku związany z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II. Brał udział w realizacji projektów inwentaryzacyjnych i digitalizacyjnych – Sakralne Dziedzictwo Małopolski, Cyfrowe Archiwum Archidiecezji Krakowskiej. Od 2020 roku pełni funkcję pełnomocnika Dyrektora Zamku Królewskiego na Wawelu ds. komunikacji.

Autor biogramów w „Wielkiej Księdze Patriotów Polskich” oraz autor tekstu w albumie "Wawel. Skarbiec wiary i polskości".

do góry

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl