Urodził się w 1968 roku w Myślenicach. Franciszkanin, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii sztuki; od 2023r. kustosz sanktuarium pasyjno-maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem, w roku 1988 wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych OFM (OO. Bernardynów). Ukończył studia magisterskie z teologii, a następnie studiował historię sztuki na KULu, gdzie zdobył tytuł magistra historii sztuki, a następnie stopień doktora. W latach 2008 - 2019 roku pracował w Instytucie Kulturoznawstwa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Jego zainteresowania artystyczne to ikonografia chrześcijańska, dzieje sztuki dawnej oraz dorobek artystyczny środowisk franciszkańskich w Polsce. Prowadzi warsztaty pisania ikon oraz zajęcia dydaktyczne o tematyce sztuki sakralnej i teologii ikony. Wraz z klasztorami franciszkanów na Ukrainie zaprojektował i nadzorował odbudowę zniszczonych zabytkowych klasztorów i kościołów. Prowadzi nadzór nad pracami budowlanymi i dekoracyjnymi plenerowej kalwarii w Szarogrodzie na Podolu.
Jest autorem i współautorem ponad 20 publikacji, w tym dwóch książek Białego Kruka: monumentalnego dzieła „Skarby Bernardynów” oraz monografii poświęconej bernardynce s. Anieli Kisielewskiej "Klasztor i sztuka".