"Polska i Rosja" w Polskim Radiu 24

Nasi autorzy

Błękitny tydzień

"Polska i Rosja" w Polskim Radiu 24

Prof. Andrzej Nowak skomentował na antenie Polskiego Radia 24 stosunki Warszawy i Moskwy, odwołując się do swojej najnowszej książki pt. "Rosja i Polska. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w." Jego zdaniem "nie ma determinanty, która przypisywałaby genetycznie Polakom wolność, a Rosjanom niewolę", jednak - jak wskazał - są dzieje historyczne - czytamy na portalu www.polskieradio24.pl. 

Cały materiał dostępny pod linkiem: https://www.polskieradio24.pl/130/6808/Artykul/2954211,Prof-Andrzej-Nowak-w-PR24-trudno-wyobrazic-sobie-istnienie-Rosji-bez-despotyzmu-i-autokracji

Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.

Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.

Andrzej Nowak

Dlaczego? – ciśnie się na usta za każdym razem, kiedy zastanawiamy się nad historią Rosji oraz relacji polsko-rosyjskich. Dlaczego Rosja boi się Polski? Dlaczego państwa zachodnie od stuleci naiwnie wierzą w dobre intencje Moskwy? Dlaczego w dziejach Rosji jest aż do dziś tyle brutalności, przemocy i zacofania? Dlaczego krwiożerczo napadała na kraje, które uważała za słabsze; na przykład na Polskę w 1920 czy 1939 r., na Gruzję w 2008 r. albo na Ukrainę w 2022 r.

 

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.