Pojawił się już najnowszy, wakacyjny, podwójny numer „Wpisu”
Jak każdego miesiąca przygotowaliśmy dla Państwa wyselekcjonowany zbiór felietonów powiązanych z aktualną tematyką, podobnie jak całą serię artykułów historycznych, nawiązujących do bieżących rocznic. W związku z 80. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego nie mogło zabraknąć wywiadu z Bohaterem heroicznego zrywu – kapitan Janusz Walędzik „Czarny” do walki o wolną Warszawę wyruszył jako 14-letni chłopak; mimo tak młodego wieku walczył z bronią w ręku, został też osobistym łącznikiem... samego rotmistrza Witolda Pileckiego! Dziś aktywnie walczy o pamięć Powstania, odważnie przeciwstawiając się brutalnym atakom lewicujących środowisk na wartości katolickie i narodowe. Publikujemy także wywiad z wybitnym historykiem prof. Andrzejem Nowakiem; tym razem znakomity uczony wypowiada się na temat politycznej sytuacji Stanów Zjednoczonych i wyjaśnia dlaczego ocalały z zamachu Donald Trump i J.D. Vance są nadzieją na uratowanie demokracji – nie tylko w USA. Nie brakuje także artykułu znanego z ciętego pióra Leszka Sosnowskiego; autor i tym razem nie patyczkuje się opisując wyjątkowo cyniczny sposób lewicy na zohydzanie prawicy... Prezentujemy także tekst prof. Wojciecha Polaka o pełzających postępach zakamuflowanego totalitaryzmu – usunięcie z Muzeum II Wojny Światowej portretów rotmistrza Pileckiego, św. Maksymiliana Kolbego i bł. Rodziny Ulmów, aresztowanie i tortury księdza Olszewskiego, ostentacyjne lekceważenie okazywane przez obecny rząd hierarchom Kościoła katolickiego... to wszystko coraz bardziej przypomina najmroczniejsze czasy komunizmu! Prezentujemy także tekst prof. Wojciecha Roszkowskiego o świętości życia, zaś ks. prof. Janusz Królikowski przypomina wielką postać świętego Benedykta – patrona Europy i jego dziedzictwo intelektualne. Wakacyjny „Wpis” to ponad 100 stron frapującej lektury!
Prawica jako zaraza. Znakomity publicysta Leszek Sosnowski i tym razem nie owija w bawełnę – metody walki politycznej lewicy nie mają nic wspólnego z zasadą fair play, a jej sposoby na niszczenie prawicy słusznie wywołują przerażenie...
Zakamuflowany totalitaryzm. Mocny głos prof. Wojciecha Polaka w obronie torturowanego księdza Olszewskiego. Działania obecnej władzy nie bez powodu przypominają najbardziej mroczne momenty epoki słusznie minionej...
D. Trump i J.D. Vance jako źródło nadziei na uratowanie demokracji. Wywiad z prof. Andrzejem Nowakiem o sytuacji politycznej USA, a także o zagrożeniach współczesnej demokracji i o tym jaką rolę mogą odegrać w jej ratowaniu tytułowi bohaterowie.
Francuska prawica w natarciu. O sytuacji politycznej Marine le Pen i Rassemblement national po ostatnich wyborach pisze znakomity dziennikarz Tomasz Gdula.
Jaka bez niej przyszłość Europy? Postać świętego Benedykta z Nursji do dziś może stanowić cenną inspirację dla coraz bardziej pogrążającej się w degrengoladzie moralnej Europy o czym przypomina wybitny teolog ks. prof. Janusz Królikowski.
Od kiedy człowiek jest człowiekiem. Prof. Wojciech Roszkowski przypomina iż nawet w starożytnej Europie nie kwestionowano prawa dziecka poczętego do życia.
„Pan Tadeusz” to narodowa Księga Rodzaju, „Dziady” drezdeńskie to polska Apokalipsa. Historię literackich arcydzieł epoki romantyzmu przypomina prof. Bogusław Dopart.
Wynaradawianie zaczyna się od lektur, czyli od kultury. O polskich lekturach wyklętych i o tym z czym będzie skutkował brak ich znajomości wśród najmłodszego pokolenia pisze dr Adam Sosnowski.
Młodzi bohaterowie kontra antybohaterowie. Historia polskich dziecięcych bohaterów i bulwersujące przykłady patologicznych zachować współczesnej młodzieży. Cóż za przykry kontrast!
Miłość rodzinna stanowi kluczowy czynnik wychowania, a wiedzieli już o tym antyczni myśliciele, o czym przypomina prof. Michał Wojciechowski.
Niemcy nie zdobyli żadnej z naszych redut. Powstańczą historią 14-letniego żołnierza Zgrupowania Chrobry II kpt. Janusza Walędzika można by było obdzielić co najmniej dwóch Bohaterów. Z łącznikiem rotmistrza Witolda Pileckiego rozmawia dr Monika Makowska.
Triumf wiary pod sztandarami Maryi i biało-czerwoną flagą. Fotoreportaż z III Narodowa Modlitwa za Ojczyznę w Strachocinie; tekst Jolanty Sosnowskiej, fotografie mistrza Adama Bujaka.
Bytowanie polskie w III RP napawało go smutkiem. Poruszające wspomnienia prof. Andrzeja Nowaka o wybitnym poecie Erneście Bryllu.
Tajemnica wyroku na pierwszym polskim ateiście. Jak naprawdę wyglądała ta sprawa i czy Kazimierz Łyszczyński ostatecznie się nawrócił? Czy tę ostatnią kwestię da się wyjaśnić? Wyzwanie podjął znakomity dziennikarz Jakub Augustyn Maciejewski.
Zaborcy bali się Maryi Królowej Polski. Fragment najnowszej Jasnogórskiej książki senatora Czesława Ryszki.
Domostawa na Podkarpaciu jednym z centrów polskiego patriotyzmu. Relacja Tomasza Gduli z uroczystości odsłonięcia pomnika pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej zaprojektowanego przez Andrzeja Pityńskiego.
Przerażająco długa droga do Workuty. Tragiczna historia dowódcy konspiracji Bernarda Grzywacza opisana przez dr Marka Klecela.
Założenia Unii Lubelskiej analizowano w Anglii przed zawarciem unii ze Szkocją. O jednym z najświetniejszych wydarzeń w historii I Rzeczpospolitej przypomina prof. Stefan Ciara.
Opowieść o kotach, ale i o sobie. Prawdziwa gratka dla miłośników tych sympatycznych futrzastych zwierzaków! Artykuł znanego z wysublimowanego poczucia humoru prof. Ryszarda Kantora.
Ponieważ kochał Polskę, syjoniści uważali go za zdrajcę judaizmu. Niezwykła historia Wilhelma Feldmana opisana przez prof. Piotra Bilińskiego.
Chusta z Manoppello – portret Chrystusa na drogocennej tkaninie nieuczyniony ludzką ręką. Wzruszający reportaż Hanny Dobrowolskiej.
Spotkanie na „Pucku” z Giedroyciem. Kapitan Józef Gawłowicz jak zwykle zaskakuje – zarówno barwnymi morskimi przygodami, jak i niezwykłą umiejętnością opowiadania o nich w fascynujący sposób.
Wojciech Mencel, konspiracyjny piłkarz i poeta. Poruszające wspomnienia o utalentowanym sportowcu i poecie poległym na warszawskim bruku pamiętnego sierpnia 1944 r. Tekst Krzysztofa Szujeckiego.
Świato-podgląd, przegląd informacji ze świata.
Krzyżówka z nagrodami.
A ponadto: materiały reklamowe najnowszych książek Białego Kruka, propozycja ich zamawiania, propozycja prenumeraty „Wpisu” i wzruszający wiersz śp. Leszka Długosza.
WPIS 07-08/2024 (e-wydanie)
Pojawił się już najnowszy, wakacyjny podwójny numer „Wpisu”. Jak każdego miesiąca przygotowaliśmy dla Państwa wyselekcjonowany zbiór felietonów powiązanych z aktualną tematyką, podobnie jak całą serię artykułów historycznych nawiązujących do bieżących rocznic. W związku z 80.
Prenumerata elektroniczna WPiSu na drugie półrocze 2024 roku (5 numerów od lipca do grudnia włącznie w tym jeden podwójny)
Prenumerata elektronicznej wersji miesięcznika WPIS - najciekawszy i najbogatszy miesięcznik na rynku co miesiąc na Twojej skrzynce mailowej!
Najbogatszy – z uwagi na bogactwo treści i tematów, wspaniałą fotografię i grafikę, wyjątkowe edytorstwo. „Wpis” czytają i rekomendują największe autorytety w naszym kraju! Do grona naszych autorów należą m.in. Adam Bujak, ks.
Prenumerata miesięcznika WPIS na rok 2024. Wydanie papierowe
"WPIS" to najciekawszy i najbogatszy miesięcznik na rynku.
Najbogatszy – z uwagi na bogactwo treści i tematów, wspaniałą fotografię i grafikę, wyjątkowe edytorstwo. „Wpis” czytają i rekomendują największe autorytety w naszym kraju! Do grona naszych autorów należą m.in. Adam Bujak, ks. Waldemar Chrostowski, Marek Deszczyński, Marek Klecel, Antoni Macierewicz, Krzysztof Masłoń, Andrzej Nowak, ks.
Klęska imperium zła. Rok 1920
Tytuł książki mówi o klęsce „imperium zła”, nawiązując oczywiście do Związku Sowieckiego, który w roku 1919 wyruszył, aby unicestwić dopiero co odrodzoną Polskę, i na szczęście w roku 1920 poległ. Kulisy tej walki, nie tylko militarnej, ale także politycznej i społecznej, w sposób niezwykle wciągający odsłania prof.
Sybir. Dzieje polskich zesłańców XVIII–XX w.
Za co?! Pytanie to nieodparcie nasuwa się podczas czytania tej przejmującej książki. Tysiące Polaków, najlepszych synów swojego narodu, było zsyłanych na Sybir za umiłowanie własnego kraju, za walkę o jego wolność, za przywiązanie do wiary katolickiej. Wszelki sprzeciw wobec caratu karany był surowo; najczęściej właśnie wyekspediowaniem na tę nieludzką ziemię, skąd przeważnie nie było już powrotu.
Cuda polskie. Matka Boża i święci w naszych dziejach
Na historię naszego kraju należy patrzeć z punktu widzenia człowieka wierzącego, chrześcijanina, jeśli chce się dzieje Polski interpretować uczciwie. Ta książka nie jest suchym dziełem naukowym, lecz zawiera solidną porcję wiedzy o minionych wiekach. Jest napisana barwnie i żywo. Prezentuje autentyczne wydarzenia, konkretne osoby oraz sprawdzone opinie. Obejmuje okres od Mieszka I po współczesność.
Najmłodsi bohaterowie. Historia polskich dzieci X - XXI w. Opowieści o walce i cierpieniu.
Dzieci nie kojarzą nam się ani z wielkimi wyzwaniami, ani z bronią, walką i śmiercią. A jednak… Prawie jedenaście wieków naszej historii obfituje w tysiące przykładów heroizmu tak duchowego, jak i fizycznego polskich dzieci oraz polskiej młodzieży. Niewielu wie, że już Mieszko I musiał zaryzykować wolnością i życiem swego potomka Bolesława, oddając go cesarzowi jako zakładnika.
Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu
Nikt nie zrozumie, co złego dzieje się we współczesnym świecie zachodnim, a więc i w Polsce, nie znając przyczyn. Tkwią one jeszcze w ideach rewolucji francuskiej, a później w coraz bardziej lewicowej filozofii, zwłaszcza Karola Marksa. Poglądy tego ostatniego miały, jak wiadomo, tyleż wielki, co tragiczny wpływ na życie wielu narodów, choć myśliciel z Trewiru (zmarły w 1883 r.) sam tego nie doczekał.
Francuskie samobójstwo
W targanej kryzysem społecznym i ogromnymi napięciami wewnętrznymi Francji następuje właśnie historyczna zmiana politycznych nastrojów. Zmiana, która nie pozostanie bez wpływu na całą politykę europejską, w tym na Polskę. Po tym jak w wyborach do Parlamentu UE prawicowe Zjednoczenie Narodowe zdobyło nad Sekwaną, Loarą, Garonną i Rodanem ponad dwa razy więcej głosów niż blok prezydenta Emmanuela Macrona, ten ostatni rozpisał przedterminowe wybory.
PAKIET Dzieje Polski tomy 1 - 6 w cenie 399 zł
Zobacz poszczególne tomy wchodzące w skład pakietu:
Dzieje Polski. Tom 1. Skąd nasz ród
Dzieje Polski. Tom 2. Od rozbicia do nowej Polski
Dzieje Polski. Tom 3. Królestwo zwycięskiego orła
Dzieje Polski. Tom 4. Trudny złoty wiek.
Dzieje Polski. Tom 5. Imperium Rzeczypospolitej
Dzieje Polski. Tom 6.
Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
Dlaczego? – ciśnie się na usta za każdym razem, kiedy zastanawiamy się nad historią Rosji oraz relacji polsko-rosyjskich. Dlaczego Rosja boi się Polski? Dlaczego państwa zachodnie od stuleci naiwnie wierzą w dobre intencje Moskwy? Dlaczego w dziejach Rosji jest aż do dziś tyle brutalności, przemocy i zacofania? Dlaczego krwiożerczo napadała na kraje, które uważała za słabsze; na przykład na Polskę w 1920 czy 1939 r., na Gruzję w 2008 r. albo na Ukrainę w 2022 r.
Konfederacja targowicka
Czytając tę historyczną książkę, zaczynamy się zastanawiać, czy jednak nie odnosi się ona do czasów jak najbardziej nam współczesnych. Nie chodzi tylko o samo zjawisko zdrady narodowej, ale o metody działania targowiczan. Nasuwa się co chwilę refleksja: to wtedy też już tak było?! Tak, już wtedy np. zastosowano terror wobec wolnych obywateli Rzeczypospolitej, rekwirowano majątki, pozbawiano stanowisk.
Andrzej Bobola Orędownik Polski. Życie, męczeństwo, świętość
Andrzej Bobola herbu Leliwa, ksiądz, zakonnik, dziś patron Polski, żył w latach 1591–1657 w niebywale burzliwym czasie wielkich zagrożeń dla Ojczyzny i Kościoła katolickiego. Zginął w sposób szczególnie okrutny z rąk Kozaków, którzy chcieli mu nawet darować życie pod warunkiem wyrzeczenia się przezeń wiary katolickiej. Mimo wyjątkowo bestialskich tortur – odmówił. Umierał w strasznych męczarniach.
PAKIET Hetman Chrystusa - komplet tomów 1-4 w promocyjnej cenie
Książka ta zrodziła się z fascynacji polskim Papieżem i z niezgody na traktowanie go jako dobrotliwego staruszka i miłośnika kremówek, na umniejszanie jego postaci, przebogatego dorobku i ogromnego autorytetu. Ojciec Święty jawi się tu jako osobowość zachwycająca – pasterz wyrazisty, konsekwentny, inteligentny, odpowiedzialny i odważny.
PAKIET Świętości, upadki i nawrócenia tom 1+2 za 109 zł
Historia chrześcijaństwa. Świętości, upadki i nawrócenia, Tom 1 Od narodzin Jezusa do upadku Konstantynopola wyd. 2022
Żeby mieć argumenty, trzeba posiąść wiedzę. Żeby skutecznie bronić Kościół, trzeba poznać jego historię. Najlepiej taką, która wyszła spod pióra wybitnego pisarza i przekonanego wyznawcy, a nie zdeklarowanego lub zamaskowanego wroga.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.