Niemiecki gwiazdor sportu Joshua Kimmich: „Bez szczepionki przeciw COVID-19 dalsza gra w piłkę nożną była praktycznie niemożliwa”

Nasi autorzy

Niemiecki gwiazdor sportu Joshua Kimmich: „Bez szczepionki przeciw COVID-19 dalsza gra w piłkę nożną była praktycznie niemożliwa”

Joshua Walter Kimmich – niemiecki piłkarz, występujący na pozycji obrońcy lub pomocnika w niemieckim klubie Bayern Monachium oraz w reprezentacji Niemiec. Fot. Wikipedia

Joshua Walter Kimmich – niemiecki piłkarz, występujący na pozycji obrońcy lub pomocnika w niemieckim klubie Bayern Monachium oraz w reprezentacji Niemiec. Fot. Wikipedia

Joshua Kimmich, niemiecki gwiazdor piłki nożnej, obecnie reprezentujący swój kraj na Euro 2024, ujawnił w dokumentalnym filmie opublikowanym przez niemieckie media ZDF, że był poddany ogromnej presji, aby przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19. Kimmich, który gra dla Bayernu Monachium, opowiedział o swoim trudnym doświadczeniu podczas kryzysu związanego z pandemią, kiedy jego decyzja o nieprzyjęciu szczepionki wywołała ogólnonarodową debatę i medialną burzę.

Kimmich wspominał, że końcówka 2021 roku była dla niego niezwykle ciężka. „To był naprawdę brutalny czas, kiedy przyjaciele ci mówią, że gdybyś został zaszczepiony, umarłoby mniej osób” – powiedział w wywiadzie, nie kryjąc emocji. „Bez szczepionki dalsza gra w piłkę nożną była prawie niemożliwa”. Piłkarz przyznał, że presja ze strony mediów, polityków i lekarzy była ogromna, a jego nazwisko stało się symbolem ludzi niezaszczepionych.

Joshua Kimmich stał się obiektem ostrych ataków medialnych, które wpłynęły na jego życie nie tylko zawodowe, ale również prywatne. Prasa krytykowała go, oskarżając o przyczynianie się do „pandemii niezaszczepionych”, a dziennikarze docierali nawet do jego rodziny. „Przedstawiciele mediów pojawili się nawet w domu moich rodziców i przyszli na pogrzeb mojego dziadka, aby opisać kwestię mojej odmowy szczepionki” – opowiadał Kimmich.

Zawodnik przyznał, że kwarantanna oraz brak możliwości kontynuowania kariery piłkarskiej bez szczepienia zmusiły go do zmiany decyzji. „Przez kilka tygodni przebywałem na kwarantannie jako osoba kontaktowa, która nie była zakażona koronawirusem. Zdarzyło się również, że Bayern nie wypłacał mi już wynagrodzenia, przynajmniej w czasie, gdy przebywałem na kwarantannie jako osoba kontaktowa” – mówił Kimmich. Ostatecznie, pod naciskiem sytuacji, zdecydował się na szczepienie, choć obawy pozostały.

Kimmich zaznaczył, że zaufanie do kierownictwa Bayernu Monachium zostało nadszarpnięte, ponieważ nie uszanowano jego początkowej decyzji. „Wtedy zadajesz sobie pytanie: Co teraz zrobisz? Czy się zaszczepisz, a potem znów będziesz mógł grać w piłkę nożną, czy obawy pozostaną, a ty będziesz siedział w domu przez tygodnie i miesiące… i w końcu zostałem zaszczepiony”. Żona piłkarza, również udzielająca wywiadu dla filmu dokumentalnego, podkreśliła, jak trudne były dla niego te ataki medialne. „Ciągłe ataki mediów naprawdę go przygnębiały, ponieważ czasami były to bardzo osobiste kwestie; to już było niesprawiedliwe” – powiedziała.

Oświadczenia Kimmicha wpisują się w szerszą debatę na temat szczepionek przeciw COVID-19. Pojawiają się bowiem coraz liczniejsze doniesienia o poważnych skutkach ubocznych oraz wątpliwości dotyczące skuteczności szczepionek w zapobieganiu transmisji wirusa. Zauważalny jest również wzrost przypadków nagłych zasłabnięć wśród młodych, zdrowych sportowców, co budzi dodatkowe kontrowersje.

Źródło: LifeSiteNews Catholic, TP

Wiadomości o premierach nowych książek Białego Kruka i spotkaniach autorskich prosto na Twoją skrzynkę mailową, a do tego jeszcze prezent - bon 50 zł na zakupy w naszej księgarni internetowej! Dołącz już dziś do grona Czytelników Biuletynu Białego Kruka! Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Historia Sportu w Polsce Tom 1

Historia Sportu w Polsce Tom 1

Krzysztof Szujecki

Dzieje polskiego sportu to ważna część historii naszej Ojczyzny. Ta książka jest jedyną tak bogatą publikacją o tej tematyce na polskim rynku. Tysiące informacji zostało zebranych w jednym miejscu i ukazane w bardzo przejrzysty sposób. Treść pierwszego tomu sięga w głąb w XIX w., kiedy zaczęło funkcjonować nowoczesne pojęcie sportu.
"Historia sportu w Polsce” zawiera wiele zaskakujących wiadomości.

 

Historia i Teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 2. 1980-2015

Historia i Teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 2. 1980-2015

Wojciech Roszkowski

Nowy przedmiot szkolny Historia i teraźniejszość wzbudził w 2022 roku olbrzymie zainteresowanie – okazał się niezwykle potrzebny. W naszym podręczniku rozczytywała się i wciąż rozczytuje cała Polska, głównie młodzież, ale nie tylko. Wynika to z faktu, że książka napisana została w sposób szczególnie atrakcyjny.

 

Prenumerata miesięcznika WPIS na rok 2024. Wydanie papierowe

Prenumerata miesięcznika WPIS na rok 2024. Wydanie papierowe

 

"WPIS" to najciekawszy i najbogatszy miesięcznik na rynku. 
Najbogatszy – z uwagi na bogactwo treści i tematów, wspaniałą fotografię i grafikę, wyjątkowe edytorstwo. „Wpis” czytają i rekomendują największe autorytety w naszym kraju! Do grona naszych autorów należą m.in. Adam Bujak, ks. Waldemar Chrostowski, Marek Deszczyński, Marek Klecel, Antoni Macierewicz, Krzysztof Masłoń, Andrzej Nowak, ks.

 

Tyrania postępu

Tyrania postępu

Andrzej Nowak, ks. Dariusz Oko, ks. Waldemar Chrostowski, Jerzy Kruszelnicki, Grzegorz Kucharczyk

Kim będziemy za parę lat? Czy w ogóle jeszcze będziemy? Nasza rzeczywistość przypomina sytuację znaną nam z opisów i filmów o katastrofie „Titanica”. Statek zderzył się z górą lodową i zaczyna tonąć, ale pokładowa orkiestra pięknie gra i gra.

 

Uległość czy niepodległość. Wydanie drugie poszerzone

Uległość czy niepodległość. Wydanie drugie poszerzone

Andrzej Nowak

Autor patrzy uważnie na otaczający nas świat i z żelazną logiką wyciąga wnioski, które budzą niepokój, a nawet lęk.

 

Piękno zdeptane, kult brzydoty

Piękno zdeptane, kult brzydoty

Janusz Szewczak

Popularny autor i publicysta Janusz Szewczak znany jest od dawna z nieustępliwej walki z wypaczeniami zachodniej cywilizacji, do której przecież i my, Polacy, należymy od tysiąca lat. Ta książka jest tego najlepszym dowodem. Niektórzy twierdzą, że cywilizacja nasza jest w stanie upadku. Autor jest również tego zdania, ale w przeciwieństwie do wielu pesymistów uważa, że z tego upadku można się jeszcze wydźwignąć.

 

Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu

Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu

Wojciech Roszkowski

Nikt nie zrozumie, co złego dzieje się we współczesnym świecie zachodnim, a więc i w Polsce, nie znając przyczyn. Tkwią one jeszcze w ideach rewolucji francuskiej, a później w coraz bardziej lewicowej filozofii, zwłaszcza Karola Marksa. Poglądy tego ostatniego miały, jak wiadomo, tyleż wielki, co tragiczny wpływ na życie wielu narodów, choć myśliciel z Trewiru (zmarły w 1883 r.) sam tego nie doczekał.

 

Bankructwo polskiej inteligencji

Bankructwo polskiej inteligencji

Aleksander Nalaskowski

Wygląda na to, że polska inteligencja, czyli warstwa ludzi wykształconych, żyjących z pracy umysłowej, zbankrutowała. Niekoniecznie finansowo, ale na pewno ideowo. Pod koniec wieku XX zboczyła gdzieś na manowce i powoli przestała się liczyć jako wiodąca grupa społeczna, z której wyłaniają się elity.

 

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.

 

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Wojciech Roszkowski

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

 

Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia

Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia

Janusz Szewczak

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, dokąd prowadzą nas najnowsze trendy światopoglądowe? Postnowocześni ideologowie, pseudonaukowcy oraz zgenderyzowani politycy chwycili w swoje ręce stery w wielu krajach i wiodą ludzkość w tragiczną otchłań. Zgodnie z jeszcze oświeceniowymi, a potem z marksistowskimi, leninowskimi i nazistowskimi zaleceniami także dzisiejsi utopiści godzą się z tym, że na drodze do świata bez skazy muszą być ofiary.

 

Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej

Między nieładem a niewolą. Krótka historia myśli politycznej

Andrzej Nowak

Napisana barwnym, literackim językiem, świetnie ilustrowana książka jednego z najwybitniejszych intelektualistów europejskich. Pełna refleksji nad współczesnością historia od starożytnych myślicieli chińskich i filozofów greckich, przez świętych Augustyna i Tomasza, renesansowych humanistów, zachodnich filozofów baroku i oświecenia, po myślicieli polskich (np. Mistrz Wincenty, Paweł Włodkowic, Józef Piłsudski).

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.