"Odsiecz z nieba" w Polskim Radiu

Nasi autorzy

"Odsiecz z nieba" w Polskim Radiu

Gość PR24 mówił o swojej książce "Odsiecz z nieba. Prymas Wyszyński wobec rewolucji". Jak przypomniał, w 1967 r. prymas mówił o dwóch rodzajach komunizmu: jeden to ten oficjalny, reżimowy, a drugi to taki, który idzie przez świat kultury i uzewnętrznia się w rewolucji młodych, np. w pokoleniu dzieci kwiatów. W obydwu widział zagrożenie.

 - Rewolucja 1968 r. to emanacja pierwotnego i ideologicznego projektu, jakim był komunizm, a nim właśnie ks. dr Stefan Wyszyński zajmował się naukowo. On sam był wyjątkową postacią, z której emanowała godność prawdziwego księcia Kościoła, to ostatni taki książę - powiedział prof. Grzegorz Kucharczyk - czytamy na portalu Polskiego Radia.

Cały materiał dostępny jest pod linkiem: https://www.polskieradio.pl/130/6808/Artykul/2801627,Byl-spojny-w-tym-jak-zyl-i-co-mowil-na-tym-polegala-jego-wielkosc-Prof-Kucharczyk-o-Prymasie-Wyszynskim

Odsiecz z nieba. Prymas Wyszyński wobec rewolucji

Odsiecz z nieba. Prymas Wyszyński wobec rewolucji

Grzegorz Kucharczyk

Rewolucja! Co naprawdę kryje się za tym pojęciem? Ta książka demaskuje fałszywe hasła, utopijne założenia i okrucieństwo wszystkich rewolucji; od protestanckiej i francuskiej poprzez bolszewicką, nazistowską i lat 1960. aż po wiek XXI, w którym prowadzona jest kolejna rewolucja światopoglądowa. Prof. Grzegorz Kucharczyk obnaża kulisy każdej rewolucji; ich brutalność, bezwzględność i bezbożność.

 

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.