W Krakowie o św. Andrzeju Boboli. Zapraszamy na spotkanie autorskie z Czesławem Ryszką!
Wydarzenie poświęcone będzie książce „Św. Andrzej Bobola. Życie, męczeństwo, świętość”, a jego organizatorem jest Stowarzyszenie „Communio Crucis” im. św. Edyty Stein.
Św. Andrzej Bobola, zwany „duszochwatem”, żył na przełomie XVI i XVII wieku. Zanim zginął bestialsko umęczony za wiarę, głosił ją niestrudzenie, nawracając także tych, którzy od katolicyzmu odeszli.
Kilkadziesiąt lat po swojej śmierci sam upomniał się o swój kult w objawieniu, prosząc najpierw o odnalezienie swojego ciała, które – jak się okazało po wypełnieniu prośby zakonnika – nie uległo rozkładowi. Jego wstawiennictwu zawdzięczamy jako Polacy bardzo wiele, dlatego znajomość postaci św. Andrzeja Boboli – dziś oficjalnie czczonego jako patron Polski – to dla każdego Polaka po prostu obowiązek.
AD
Andrzej Bobola Orędownik Polski. Życie, męczeństwo, świętość
Andrzej Bobola herbu Leliwa, ksiądz, zakonnik, dziś patron Polski, żył w latach 1591–1657 w niebywale burzliwym czasie wielkich zagrożeń dla Ojczyzny i Kościoła katolickiego. Zginął w sposób szczególnie okrutny z rąk Kozaków, którzy chcieli mu nawet darować życie pod warunkiem wyrzeczenia się przezeń wiary katolickiej. Mimo wyjątkowo bestialskich tortur – odmówił. Umierał w strasznych męczarniach.
Kto z Bogiem, a kto z diabłem
Czesław Ryszka należy do najpłodniejszych powojennych pisarzy polskich; opublikował ponad 80 książek! Konsekwentnie zajmuje się tematyką katolicką i narodową, także jako publicysta, stając zawsze w obronie wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Od pewnego czasu wyraża swój głęboki niepokój wobec tego, dokąd zmierza współczesny świat, w tym Polska – czemu daje wyraz w tej właśnie książce.
Prenumerata miesięcznika WPIS na rok 2024. Wydanie papierowe
"WPIS" to najciekawszy i najbogatszy miesięcznik na rynku.
Najbogatszy – z uwagi na bogactwo treści i tematów, wspaniałą fotografię i grafikę, wyjątkowe edytorstwo. „Wpis” czytają i rekomendują największe autorytety w naszym kraju! Do grona naszych autorów należą m.in. Adam Bujak, ks. Waldemar Chrostowski, Marek Deszczyński, Marek Klecel, Antoni Macierewicz, Krzysztof Masłoń, Andrzej Nowak, ks.
Sanktuaria polskie
Sanktuaria katolickie istnieją na całym świecie, ale nigdzie nie notuje się takiego ich rozkwitu jak w Polsce – tak było w dawnych wiekach, tak jest i teraz. Gdy na świecie kościoły są zamykane lub wzorem bolszewickim przekształcane na magazyny, muzea lub galerie wystawowe, w naszym kraju pobożność ludowa kwitnie i nieustannie się rozwija.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.