Piłkarz AS Monaco Mohamed Camara przeciwko kampanii LGBT w Ligue 1. Sportowiec został uznany za przestępcę

Nasi autorzy

Piłkarz AS Monaco Mohamed Camara przeciwko kampanii LGBT w Ligue 1. Sportowiec został uznany za przestępcę

Mohamed Camara, fot. Wikipedia

Mohamed Camara, fot. Wikipedia

W ostatnim meczu pucharowym AS Monaco doszło do kontrowersyjnego incydentu, który wywołał falę reakcji w świecie sportu i polityki. Mohamed Camara, piłkarz francuskiego klubu, zakleił na swojej koszulce logotyp wspierający środowiska LGBT, co spotkało się z ostrą krytyką i groźbą surowych sankcji.

Tęczowy logotyp na koszulkach piłkarzy

Podczas tego szczególnego meczu wszystkie koszulki zawodników AS Monaco zostały opatrzone specjalnym logotypem, mającym wyrażać solidarność z osobami związanymi z subkulturą LGBT i promującymi ideologię gender. To działanie było częścią kampanii Ligue 1, która już od czterech lat stara się promować równość i przeciwdziałać homofobii na boiskach piłkarskich.

Osobisty protest Mohameda Camary

Mohamed Camara, pomocnik AS Monaco, zdecydował się jednak zakleić tęczowy logotyp na swojej koszulce, wyrażając w ten sposób sprzeciw wobec narzuconej inicjatywy. Jego czyn spotkał się z natychmiastową reakcją francuskiej minister sportu, Amélie Oudéa-Castéry, która uznała go za „niedopuszczalny” i wezwała do nałożenia stanowczych sankcji na piłkarza oraz jego klub.

Minister sportu stwierdziła, że zachowanie Camary było nie tylko sprzeciwem wobec kampanii promującej LGBT, ale także wyrazem homofobii, która w jej ocenie jest przestępstwem. W podobnym tonie wypowiedziała się Aurore Bergé, francuska minister ds. równości szans, która zasugerowała, że Camara popełnił przestępstwo poprzez swoje działania.

Reakcje klubu i trenera

Adi Hütter, trener AS Monaco, po meczu podkreślił, że klub wspiera inicjatywę promowania LGBT na boiskach piłkarskich. Jednocześnie zaznaczył, że działania Camary były jego „osobistym wyborem”. Klub obiecał porozmawiać z piłkarzem o jego postępowaniu i ewentualnych konsekwencjach.

Powtarzający się problem

Warto zaznaczyć, że Ligue 1 od kilku lat stara się promować ideologię LGBT i gender poprzez różne akcje podczas rozgrywek. Piłkarze regularnie wybiegają na murawę w koszulkach z tęczowymi akcentami i logotypami, a numery zawodników często prezentowane są w tęczowych barwach. Jednakże co roku pojawiają się zawodnicy, którzy nie chcą brać udziału w promocji tych idei. Niektórzy rezygnują z występu w meczu, inni – jak Camara – zaklejają tęczowe emblematy.

Dalsze kroki

Przyszłość Mohameda Camary w AS Monaco oraz jego ewentualne sankcje pozostają wciąż niejasne. Incydent ten z pewnością podsycił debatę na temat roli sportu w promowaniu wartości społecznych i ideologicznych oraz granic osobistych przekonań zawodników.

Źródło: africanews.com, TP

Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu

Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu

Wojciech Roszkowski

Nikt nie zrozumie, co złego dzieje się we współczesnym świecie zachodnim, a więc i w Polsce, nie znając przyczyn. Tkwią one jeszcze w ideach rewolucji francuskiej, a później w coraz bardziej lewicowej filozofii, zwłaszcza Karola Marksa. Poglądy tego ostatniego miały, jak wiadomo, tyleż wielki, co tragiczny wpływ na życie wielu narodów, choć myśliciel z Trewiru (zmarły w 1883 r.) sam tego nie doczekał.

 

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

Adam Bujak, Andrzej Nowak, Jolanta Sosnowska, Leszek Sosnowski, Ryszard Kantor

Niniejsza antologia publicystyki patriotycznej próbuje dać odpowiedź na postawione w tytule pytanie: Dokąd zmierzamy, my jako Polacy? A co za tym idzie – kto nam wyznacza, lub usiłuje wyznaczać, drogę? Jakże często czujemy się zagubieni, zdezorientowani, manipulowani.
Szukamy stałych punktów odniesienia, niezmiennych wartości, na których można by się oprzeć bez obawy, że pobłądzimy.

 

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej

Wojciech Roszkowski

Czy to już koniec naszej cywilizacji?
Trzymamy w ręku książkę, która jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji. Bilans to dramatyczny.

 

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Wojciech Roszkowski

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku.

 

Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia

Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia

Janusz Szewczak

Czy zdajemy sobie sprawę z tego, dokąd prowadzą nas najnowsze trendy światopoglądowe? Postnowocześni ideologowie, pseudonaukowcy oraz zgenderyzowani politycy chwycili w swoje ręce stery w wielu krajach i wiodą ludzkość w tragiczną otchłań. Zgodnie z jeszcze oświeceniowymi, a potem z marksistowskimi, leninowskimi i nazistowskimi zaleceniami także dzisiejsi utopiści godzą się z tym, że na drodze do świata bez skazy muszą być ofiary.

 

Tyrania postępu

Tyrania postępu

Andrzej Nowak, ks. Dariusz Oko, ks. Waldemar Chrostowski, Jerzy Kruszelnicki, Grzegorz Kucharczyk

Kim będziemy za parę lat? Czy w ogóle jeszcze będziemy? Nasza rzeczywistość przypomina sytuację znaną nam z opisów i filmów o katastrofie „Titanica”. Statek zderzył się z górą lodową i zaczyna tonąć, ale pokładowa orkiestra pięknie gra i gra.

 

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Utopia europejska. Kryzys integracji i polska inicjatywa naprawy

Krzysztof Szczerski

Wychodząc z pierwotnych koncepcji wspólnoty europejskiej, nawiązując do myśli tzw. Ojców Założycieli, autor Krzysztof Szczerski, politolog i polityk, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego przestrzega - zgodnie z tym, co mówił w polskim Sejmie św. Jan Paweł II - przed redukowaniem wizji zjednoczonej Europy wyłącznie do jej aspektów ekonomicznych, politycznych oraz przed bezkrytycznym stosunkiem do konsumpcyjnego modelu życia.

 

Kto z Bogiem, a kto z diabłem

Kto z Bogiem, a kto z diabłem

Czesław Ryszka

Czesław Ryszka należy do najpłodniejszych powojennych pisarzy polskich; opublikował ponad 80 książek! Konsekwentnie zajmuje się tematyką katolicką i narodową, także jako publicysta, stając zawsze w obronie wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Od pewnego czasu wyraża swój głęboki niepokój wobec tego, dokąd zmierza współczesny świat, w tym Polska – czemu daje wyraz w tej właśnie książce.

 

Historia Sportu w Polsce Tom 1

Historia Sportu w Polsce Tom 1

Krzysztof Szujecki

Dzieje polskiego sportu to ważna część historii naszej Ojczyzny. Ta książka jest jedyną tak bogatą publikacją o tej tematyce na polskim rynku. Tysiące informacji zostało zebranych w jednym miejscu i ukazane w bardzo przejrzysty sposób. Treść pierwszego tomu sięga w głąb w XIX w., kiedy zaczęło funkcjonować nowoczesne pojęcie sportu.
"Historia sportu w Polsce” zawiera wiele zaskakujących wiadomości.

 

Prenumerata miesięcznika WPIS na rok 2024. Wydanie papierowe

Prenumerata miesięcznika WPIS na rok 2024. Wydanie papierowe

 

"WPIS" to najciekawszy i najbogatszy miesięcznik na rynku. 
Najbogatszy – z uwagi na bogactwo treści i tematów, wspaniałą fotografię i grafikę, wyjątkowe edytorstwo. „Wpis” czytają i rekomendują największe autorytety w naszym kraju! Do grona naszych autorów należą m.in. Adam Bujak, ks. Waldemar Chrostowski, Marek Deszczyński, Marek Klecel, Antoni Macierewicz, Krzysztof Masłoń, Andrzej Nowak, ks.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.