Jakub Maciejewski w Warszawie! Spotkanie z autorem książki „Historia cenzury” 3 lutego w Klubie Ronina

Nasi autorzy

Jakub Maciejewski w Warszawie! Spotkanie z autorem książki „Historia cenzury” 3 lutego w Klubie Ronina

 

Zapraszamy na kolejne, bo już trzecie z zimowej serii spotkań Jakuba Maciejewskiego, autora jedynej w swoim rodzaju książki zatytułowanej „Historia cenzury”. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek 3 lutego w Klubie Ronina przy ul. Foksal 3/5 (siedziba SDP) w Warszawie. Początek o godz. 20:00.

Jakub Maciejewski objaśnia, że napisał swoją książkę ze świadomością, że podobnej publikacji nie było dotąd na rynku; jak sam przyznaje, sięga w niej aż do czasów starożytnych.

„Oczywiście w ‘Historii cenzury’ przeczytacie Państwo także o cenzurze w PRL”, dodaje autor. „[W książce] przyglądam się trochę głębiej pojedynczym sprawom, które pokazują, jak bardzo upokarzające były procesy wycinania rozmaitych treści, na przykład u reżyserów filmowych. Mamy też podstawę sądzić, że niektórzy nie wytrzymali psychicznie, fizycznie, po prostu przedwczesna śmierć niektórych artystów była spowodowana tym, że ich po prostu, przepraszam za takie słowo, ale gnojono za pewne treści skierowane przeciwko władzy. I trudno było oczekiwać, że po 1989 roku nagle zapanuje jakieś cudowne przeobrażenie i ci, którzy do tej pory cenzurowali, nie będą robić tego dalej”, zauważa Jakub Maciejewski.

„Mamy wiele przypadków tejże cenzury. Wspomnieliśmy już o prawnych, wspomnieliśmy już o cyfrowych, ale jest też taka cenzura kulturowa, społeczna, która nie pozwala mówić pewnych rzeczy, bo będziemy objęci wtedy ostracyzmem społecznym, będziemy wyśmiani, będziemy piętnowani przez różnych aktywistów, i to jest akurat też przypadek całej zachodniej wspólnoty. Tematy LGBT, tematy niektórych przestępstw seksualnych są po prostu tematami tabu, bo jeśli zajrzymy głębiej, okaże się, że zaszkodzimy potężnym grupom interesów”, tłumaczy autor „Historii cenzury”, który liczy, że dzięki lekturze czytelnicy będą wyczuleni na kolejne sygnały walki z wolnością słowa.

Spotkanie z Jakubem Maciejewskim, autorem książki „Historia cenzury”, odbędzie się w poniedziałek, 3 lutego, w Klubie Ronina przy ul. Foksal 3/5 (siedziba SDP) w Warszawie. Początek o godz. 20. Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia „Historii cenzury” w promocyjnej cenie i uzyskania autografu autora!

Do zobaczenia w Warszawie!

Oprac. AD

Historia cenzury. Od starożytności do XXI wieku

Historia cenzury. Od starożytności do XXI wieku

Jakub Maciejewski

Polacy w ciągu minionych dwóch stuleci zmagali się z bezwzględnie egzekwowaną antynarodową, ale też antyreligijną cenzurą stosowaną wobec nas przez obcych (zaborców, komunistów). Niewiele jednak powstało na ten temat książek, a to jest pierwsze całościowe opracowanie. Czyżby sam temat cenzury był zawsze niewygodny i cenzurowany? – pyta autor niniejszej książki, Jakub Maciejewski.

 

Wiadomości o premierach nowych książek Białego Kruka i spotkaniach autorskich prosto na Twoją skrzynkę mailową, a do tego jeszcze prezent - bon 50 zł na zakupy w naszej księgarni internetowej! Dołącz już dziś do grona Czytelników Biuletynu Białego Kruka! Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po "Historię cenzury", "Wojnę" napisaną również przez Jakuba Maciejewskiego oraz po książki o innych zagrożeniach, przed jakimi stoi dzisiejszy świat:

Wojna. Reportaż z Ukrainy

Wojna. Reportaż z Ukrainy

Jakub Maciejewski

Ta wojna jest blisko. Kilkanaście kilometrów od polskiej granicy znajdują się w pełni uzbrojone posterunki wojskowe, a w nich żołnierze gotowi walczyć z rosyjskim najeźdźcą aż do śmierci. Ale oprócz geografii chowa się w bliskości tej wojny jeszcze inna, upiorna prawda. Niemiłosiernie bombardowana charkowska dzielnica Sałtiwka łudząco przypomina przecież blokowiska łódzkiego Widzewa czy warszawskiego Ursusa.

Tyrania postępu

Tyrania postępu

Andrzej Nowak, ks. Dariusz Oko, ks. Waldemar Chrostowski, Jerzy Kruszelnicki, Grzegorz Kucharczyk

Kim będziemy za parę lat? Czy w ogóle jeszcze będziemy? Nasza rzeczywistość przypomina sytuację znaną nam z opisów i filmów o katastrofie „Titanica”. Statek zderzył się z górą lodową i zaczyna tonąć, ale pokładowa orkiestra pięknie gra i gra.

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja

Adam Bujak, Andrzej Nowak, Jolanta Sosnowska, Leszek Sosnowski, Ryszard Kantor

Niniejsza antologia publicystyki patriotycznej próbuje dać odpowiedź na postawione w tytule pytanie: Dokąd zmierzamy, my jako Polacy? A co za tym idzie – kto nam wyznacza, lub usiłuje wyznaczać, drogę? Jakże często czujemy się zagubieni, zdezorientowani, manipulowani.
Szukamy stałych punktów odniesienia, niezmiennych wartości, na których można by się oprzeć bez obawy, że pobłądzimy.

Komunizm światowy. Od teorii do zbrodni

Komunizm światowy. Od teorii do zbrodni

Wojciech Roszkowski

Książka ta dowodzi, jak szybko może rozprzestrzeniać się zło, jeśli nie napotka od razu zdecydowanego sprzeciwu. Komunizm nie zaczął się od łagrów, mordów i zniewolenia narodów. Zaczął się od teorii – zupełnie utopijnej, ale pozornie niezwykle zatroskanej o dobro całej ludzkości. Wielu dało się nabrać; jak się to skończyło, to Polacy wiedzą najlepiej.

Konfederacja targowicka

Konfederacja targowicka

Władysław Smoleński

Czytając tę historyczną książkę, zaczynamy się zastanawiać, czy jednak nie odnosi się ona do czasów jak najbardziej nam współczesnych. Nie chodzi tylko o samo zjawisko zdrady narodowej, ale o metody działania targowiczan. Nasuwa się co chwilę refleksja: to wtedy też już tak było?! Tak, już wtedy np. zastosowano terror wobec wolnych obywateli Rzeczypospolitej, rekwirowano majątki, pozbawiano stanowisk.

Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu

Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu

Wojciech Roszkowski

Nikt nie zrozumie, co złego dzieje się we współczesnym świecie zachodnim, a więc i w Polsce, nie znając przyczyn. Tkwią one jeszcze w ideach rewolucji francuskiej, a później w coraz bardziej lewicowej filozofii, zwłaszcza Karola Marksa. Poglądy tego ostatniego miały, jak wiadomo, tyleż wielki, co tragiczny wpływ na życie wielu narodów, choć myśliciel z Trewiru (zmarły w 1883 r.) sam tego nie doczekał.

Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego

Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego

Wojciech Reszczyński

Z wszystkich stron słyszymy o wielkim postępie; w medycynie, w technice, w badaniach kosmosu… Równocześnie z wszystkich stron atakuje nas postęp fałszywy, cofający ludzkie życie do czasów pogańskich, ignorujący Boga, unicestwiający sumienia, drwiący z zasad moralnych, zachęcający do praktykowania wynaturzeń.

Komentarze (0)

  • Podpis:
    E-mail:
  • Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.