"Wielkie zatrzymanie" na portalu blogpress.pl

Nasi autorzy

"Wielkie zatrzymanie" na portalu blogpress.pl

W ciągu ostatnich piętnastu lat doszło do trzech niezwykłych zjawisk społecznych, tzw. Wielkich Zatrzymań czyli masowych spowolnień funkcjonowania społeczeństwa w wyniku dramatycznych czy wręcz traumatycznych wydarzeń - twierdzi prof. Aleksander Nalaskowski, specjalista w dziedzinie pedagogiki ogólnej, który 27 lipca był gościem Klubu Ronina. Tematem spotkania była jego książka wydana w czerwcu przez wydawnictwo Biały Kruk.

Według profesora te zatrzymania, o których pisze w swojej publikacji, to czas "narodowego wyciszenia", odsunięcia spraw bieżących na dalszy plan, refleksji nad tym co ważne, a może tylko czas zwykłego wyczekiwania, aż minie emocjonalna fala i wszystko wróci do normy - czytamy na portalu blogpress.pl. 

Całość relacji dostępna pod linkiem: https://blogpress.pl/node/26755?fbclid=IwAR2DaiDxxgX1S3Mn89vInEvBMPnLBEAFPMkIgh97mUuWfneKsi1P5TgtscQ

Wielkie Zatrzymanie

Wielkie Zatrzymanie

Aleksander Nalaskowski

Najbardziej prześladowany w Polsce profesor, Aleksander Nalaskowski, ciętym piórem, z wielką erudycją i przenikliwością rysuje niepokojącą wizję świata XXI wieku. Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy – nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata.

 

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.