"Wiara i ofiara" na portalu Tygodnik TVP

Nasi autorzy

"Wiara i ofiara" na portalu Tygodnik TVP

Kolbe był chłopakiem z prostej, robotniczej, katolickiej rodziny ze Zduńskiej Woli bardzo pobożnie – i ambitnie – wychowującej synów. Wysłany przez swój zakon do Rzymu, na Uniwersytecie Gregorianskim studiował „nie tylko filozofie, ale także matematykę, fizykę, chemię, biologię, astronomię i psychologię. O tym, że miał żyłkę naukowca, świadczy wykonany przez niego projekt rakiety kosmicznej. Polski astronom, prof. A. Bielecki, ocenił go słowami: „jego plany budowy rakiety kosmicznej stawiają go w rzędzie nieomalże odkrywców lotów kosmicznych. Pozwalają również zaliczyć go do jednostek o niepospolitych zaletach umysłu: był typem badacza, naukowca o szerokich widnokręgach myślowych”. Pisze o tym Czesław Ryszka w najnowszej książce „Wiara i ofiara. Życie, dzieło i epoka św. Maksymiliana M. Kolbego” starannie wydanej przez krakowskie wydawnictwo Biały Kruk z okazji 80. rocznicy śmierci męczennika - czytamy na portalu Tygodnika TVP. 

Cały materiał dostępny pod linkiem:

https://tygodnik.tvp.pl/55287440/uruchomil-radiostacje-myslal-o-telewizji-studiu-filmowym-i-lotnisku-magnat-prasowy-w-sutannie

Wiara i ofiara. Życie, dzieło i epoka św. Maksymiliana M. Kolbego

Wiara i ofiara. Życie, dzieło i epoka św. Maksymiliana M. Kolbego

Czesław Ryszka

Któż nie słyszał o męczenniku niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, Ojcu Maksymilianie Marii Kolbem, który dobrowolnie oddał życie za współwięźnia? Jest to wiedza niemal powszechna, gorzej z głębszą znajomością obfitującego w niezwykłe zdarzenia życia tego świętego. Był to człowiek o nadzwyczajnej sile wewnętrznej i niezwykle przenikliwym umyśle.

 


 

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.