"Odsiecz z nieba" na portalu tygodnik.tvp.pl

Nasi autorzy

"Odsiecz z nieba" na portalu tygodnik.tvp.pl

Przed wojną przez kujawskich ziemian był uważany za kaznodzieję nieco niebezpiecznego, może nawet „czerwonego”. I nie dlatego, że przeczytał „Kapitał” Marksa, bo skąd mieliby o tym wiedzieć. Ale młody ks. dr Stefan Wyszyński współpracował ze związkami zawodowymi robotników, urządzał dla nich wykłady i mówił wprost, iż chłopskim dzieciom także należy się szklanka mleka prosto od krowy. Jeśli więc dziedzic ma pięćdziesiąt krów, a pracujący u niego robotnik rolny żadnej, to może dziedzic powinien mu jedną krowę odstąpić. Doszło do tego, że ziemianie poprosili, aby ten młody ksiądz przez jakiś czas nie przyjeżdżał z kazaniami na odpusty.

Ale ks. Stefan Wyszyński nie był ani rewolucjonista, ani politykiem. Jego przedwojenne pisma analizuje pod tym kątem prof. Grzegorz Kucharczyk w książce „Odsiecz z Nieba. Prymas Wyszyński wobec rewolucji”, której fragmenty drukujemy dzięki uprzejmości wydawnictwa BIAłY KRUK
- czytamy na portalu tygodnik.tvp.pl.

Cały materiał dostępny pod linkiem: https://tygodnik.tvp.pl/55755993/przestudiowalem-kapital-trzy-razy

Odsiecz z nieba. Prymas Wyszyński wobec rewolucji

Odsiecz z nieba. Prymas Wyszyński wobec rewolucji

Grzegorz Kucharczyk

Rewolucja! Co naprawdę kryje się za tym pojęciem? Ta książka demaskuje fałszywe hasła, utopijne założenia i okrucieństwo wszystkich rewolucji; od protestanckiej i francuskiej poprzez bolszewicką, nazistowską i lat 1960. aż po wiek XXI, w którym prowadzona jest kolejna rewolucja światopoglądowa. Prof. Grzegorz Kucharczyk obnaża kulisy każdej rewolucji; ich brutalność, bezwzględność i bezbożność.

 

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.