"Katedra i uniwersytet" w Polskim Radiu

Nasi autorzy

"Katedra i uniwersytet" w Polskim Radiu

Grzegorz Kucharczyk w swojej nowej książce opublikowanej przez wydawnictwo Biały Kruk jest głosem rozsądku dowodzących, że współczesna narracja, idzie wbrew prawdzie i wolności.

(...) 

W rozdzieleniu wiary i rozumu upatruje prof. Grzegorz Kucharczyk zasadniczą przyczynę obecnej degrengolady nauki, ale i słabości Kościoła. Opisuje ten proces na przestrzeni wieków, tak na przykładzie całej Europy, jak i Polski. Wykazuje jak kryzys wiary zawsze pociąga za sobą kryzys rozumu. - czytamy na portalu www.polskieradio.pl.

Cała rozmowa do odsłuchania na portalu Polskiego Radia pod linkiem: https://www.polskieradio.pl/130/6808/Artykul/2701809,Katedra-i-uniwersytet-Nowa-ksiazka-prof-Kucharczyka-o-kryzysie-chrzescijanskiej-cywilizacji

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji

Grzegorz Kucharczyk

Kto nie wierzy w Boga, uwierzy we wszystko – ta myśl nigdy nie była bardziej prawdziwa niż w XXI wieku. Ileż to osób po odrzuceniu Boga gotowych jest zaakceptować każdy zabobon, najbardziej złudną utopię, z gruntu niewiarygodną manipulację myślową.

 

Zamknij X W ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.