ZAPROSZENIE: prof. Andrzej Nowak, prof. Wojciech Roszkowski, ks. prof. Waldemar Chrostowski wśród autorów na stoisku Białego Kruka! Już 28 listopada ruszają Targi Książki Historycznej w Warszawie
Przełom listopada i grudnia to, jak co roku, czas na spotkanie z książką historyczną w miejscu bardzo historycznym – na Zamku Królewskim w Warszawie. XXXII Targi Książki Historycznej rozpoczną się w czwartek 28 listopada i potrwają do niedzieli 1 grudnia. Przez cały ten czas będziemy czekać na naszych Czytelników razem z Autorami naszych białokrukowych książek!
„Nasza tożsamość i nasza prawdziwa historia nie składają się z samych błędów, ale składają się także z wielkich osiągnięć Polaków na wszystkich niwach”, mówi prof. Andrzej Nowak, autor nowości Białego Kruka „Naród niepokonany”.
„Najnowsza książka, którą mam przyjemność dzięki wydawnictwu Biały Kruk zaoferować Państwu jako lekturę, to książka, która zbiera refleksje dotyczące trudnych momentów w dziejach Polski”, zapowiada. „Ta publikacja pokazuje na, mam nadzieję rzetelnie, przeanalizowanych przykładach historycznych z wieku XVIII, XIX i po części także i XX, jak Polacy w beznadziejności, w bardzo trudnych sytuacjach, potrafili nie tylko znaleźć promyk nadziei, ten intelektualny czy emocjonalny prąd, który niósł ich ku powstaniom, ku pracy organicznej, ku działaniom na rzecz niepodległości, ale jak potrafili wykorzystać tę szansę i doprowadzić ostatecznie do odbudowy Niepodległej”, tłumaczy historyk. „Ta myśl jest bardzo ważna w wieku XXI, kiedy często pojawia się sugestia, iż niepodległość jest zjawiskiem już nieaktualnym”, podkreśla prof. Andrzej Nowak, który będzie obecny na Targowym stoisku nr 55 – Białego Kruka – w sobotę 30 listopada w godz. 14-15.
Naród niepokonany. Przełomowe momenty polskiej historii
Sarmaci w trudnych okresach Rzeczypospolitej powiadali, że jest ona niczym słońce, choć bowiem zachodzi i popada w mrok, to niebawem wschodzi i znów świeci pełnym blaskiem. Na zawsze nie gaśnie nigdy. O takich wschodach i zachodach naszego kraju i narodu pisze w tej książce wybitny historyk i pisarz, prof. Andrzej Nowak.
„Zaczynają się rzeczy niepokojące, zaczynają się rzeczy, które budzą najgłębszy niepokój”, zauważa prof. Wojciech Polak, autor ilustrowanej historii PRL zatytułowanej „Opresja”. „Jeżeli lekcje religii przenosi się na pierwsze i ostatnie lekcje w planie zajęć, no to takie zarządzenie wydał Gomułka w 1958 roku, co było początkiem do wyrzucenia w ogóle religii ze szkół”, przypomina historyk. „W książce ‘Opresja’ sporo miejsca poświęcam walce z religią, która w PRL-u toczona była właściwie, można powiedzieć, że już od 1944 roku począwszy. Ta walka miała różne oblicza”, opowiada prof. Wojciech Polak, którego będzie można spotkać na stoisku Białego Kruka nr 55 w sobotę, 30 listopada, w godz. 13-14.
Opresja. Ilustrowana historia PRL
Ta książka powstała z dwóch powodów. Po pierwsze, poziom wiedzy o tak przecież nieodległych czasach jak historia państwa nazwanego Polską Rzeczpospolitą Ludową (PRL) jest w naszym społeczeństwie bardzo niski, zwłaszcza wśród ludzi młodych i średniego pokolenia. Są bowiem siły i ośrodki usilnie pracujące nad utajnianiem prawdy o latach 1944–1989.
Ponadto na naszym stoisku będzie można wybierać z szerokiej oferty ponad 250. książek, z których każda jest starannie wydana i bogato ilustrowana, a dodatkowo podczas TKH dostępna będzie w promocyjnej cenie!
A oto dokładny plan, zgodnie z którym na stoisku Białego Kruka pojawiać się będą znani i lubiani autorzy naszych książek:
30 listopada 2024 r.
11.00-12.00
dr Marek Klecel
12.00-13.00
Adam Bujak, Jolanta Sosnowska
12.00-14.00
Janusz Szewczak
13.00-14.00
prof. Wojciech Polak
14.00-15.00
prof. Andrzej Nowak
15.00-16.00
Jan Pietrzak
1 grudnia 2024 r.
11.00-13.00
ks. prof. Waldemar Chrostowski
13.00-14.00
Jakub Maciejewski
14.00-16.00
prof. Wojciech Roszkowski
15.00-16.00
Wojciech Reszczyński
Do zobaczenia w Warszawie!
AD
W oczekiwaniu na rozpoczęcie Targów Książki Historycznej zapraszamy do naszej Księgarni Internetowej po nasze książki historyczne i nie tylko:
Sybir. Dzieje polskich zesłańców XVIII–XX w.
Za co?! Pytanie to nieodparcie nasuwa się podczas czytania tej przejmującej książki. Tysiące Polaków, najlepszych synów swojego narodu, było zsyłanych na Sybir za umiłowanie własnego kraju, za walkę o jego wolność, za przywiązanie do wiary katolickiej. Wszelki sprzeciw wobec caratu karany był surowo; najczęściej właśnie wyekspediowaniem na tę nieludzką ziemię, skąd przeważnie nie było już powrotu.
Piękno zdeptane, kult brzydoty
Popularny autor i publicysta Janusz Szewczak znany jest od dawna z nieustępliwej walki z wypaczeniami zachodniej cywilizacji, do której przecież i my, Polacy, należymy od tysiąca lat. Ta książka jest tego najlepszym dowodem. Niektórzy twierdzą, że cywilizacja nasza jest w stanie upadku. Autor jest również tego zdania, ale w przeciwieństwie do wielu pesymistów uważa, że z tego upadku można się jeszcze wydźwignąć.
Pandemia grzechu, czyli śmierć nauczycielką życia
Czy zdajemy sobie sprawę z tego, dokąd prowadzą nas najnowsze trendy światopoglądowe? Postnowocześni ideologowie, pseudonaukowcy oraz zgenderyzowani politycy chwycili w swoje ręce stery w wielu krajach i wiodą ludzkość w tragiczną otchłań. Zgodnie z jeszcze oświeceniowymi, a potem z marksistowskimi, leninowskimi i nazistowskimi zaleceniami także dzisiejsi utopiści godzą się z tym, że na drodze do świata bez skazy muszą być ofiary.
Męczennik za wiarę i Solidarność. Biografia ilustrowana bł. ks. Jerzego Popiełuszki
Fascynująca książka Jolanty Sosnowskiej to poruszająca opowieść o życiu i heroicznej walce kapłana, który stał się symbolem oporu przeciwko komunistycznemu reżimowi w Polsce. Swoją niezłomną wiarą i nieugiętością inspirował miliony Polaków do walki o wolność i wiarę. Popiełuszko, z pozoru zwykły ksiądz, stał się światłem nadziei. Pozostaje aktualnym symbolem także dzisiaj, co w tej książce mocno wybrzmiewa.
Święty Prorok. Karol Wojtyła – Jan Paweł II
Św. Jan Paweł II bywał nazywany prorokiem naszych czasów, nikt jednak do tej pory nie spojrzał w tym kontekście na całe jego życie. Próby takiej dokonuje w tej książce Jolanta Sosnowska (autorka czterotomowej biografii Papieża Polaka „Hetman Chrystusa”), śledząc pod tym kątem życiorys Karola Wojtyły – Jana Pawła II.
Moje zakazane piosenki
Prezentowane tu utwory nigdy jeszcze nie ukazały się w formie książkowej, choć niektóre z nich są szeroko znane w Polsce, a nawet w świecie, jak np. „Żeby Polska była Polską”. Jan Pietrzak występuje przed nami tym razem nie tylko jako chwytający życie na gorąco przenikliwy satyryk, ale także jako pełen fantazji poeta, nieraz liryczny, nieraz dramatyczny, ale zawsze refleksyjny.
Przymierze z Bogiem. Obrazy Kościoła w Piśmie Świętym
Czyż nie jest to bardzo trafny komentarz do naszych czasów: „Wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje”. Te słowa napisał blisko dwa tysiące lat temu św. Paweł Apostoł – nic nie straciły na aktualności. Tak samo zresztą jak i całe nauczanie Chrystusa, którego dziełem jest nasz Kościół.
Potęga nawrócenia
Wybitny pisarz i naukowiec prof. Wojciech Roszkowski przedstawia w swej kolejnej książce 81 niewiarygodnych historii życiowych ludzi, którzy będąc bardzo daleko od Boga, w ten czy inny sposób znaleźli jednak drogę do Niego. I tak na przykład poznamy mordercę i gwałciciela, który po dziesięcioleciach więzienia i pokuty odnalazł w sobie wiarę, a żywota dokonał w klasztorze.
Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu
Nikt nie zrozumie, co złego dzieje się we współczesnym świecie zachodnim, a więc i w Polsce, nie znając przyczyn. Tkwią one jeszcze w ideach rewolucji francuskiej, a później w coraz bardziej lewicowej filozofii, zwłaszcza Karola Marksa. Poglądy tego ostatniego miały, jak wiadomo, tyleż wielki, co tragiczny wpływ na życie wielu narodów, choć myśliciel z Trewiru (zmarły w 1883 r.) sam tego nie doczekał.
Historia cenzury. Od starożytności do XXI wieku
Polacy w ciągu minionych dwóch stuleci zmagali się z bezwzględnie egzekwowaną antynarodową, ale też antyreligijną cenzurą stosowaną wobec nas przez obcych (zaborców, komunistów). Niewiele jednak powstało na ten temat książek, a to jest pierwsze całościowe opracowanie. Czyżby sam temat cenzury był zawsze niewygodny i cenzurowany? – pyta autor niniejszej książki, Jakub Maciejewski.
Wojna. Reportaż z Ukrainy
Ta wojna jest blisko. Kilkanaście kilometrów od polskiej granicy znajdują się w pełni uzbrojone posterunki wojskowe, a w nich żołnierze gotowi walczyć z rosyjskim najeźdźcą aż do śmierci. Ale oprócz geografii chowa się w bliskości tej wojny jeszcze inna, upiorna prawda. Niemiłosiernie bombardowana charkowska dzielnica Sałtiwka łudząco przypomina przecież blokowiska łódzkiego Widzewa czy warszawskiego Ursusa.
Pomiędzy Wschodem a Zachodem. W kręgu myśli Feliksa Konecznego
Z wszystkich stron słyszymy o wielkim postępie; w medycynie, w technice, w badaniach kosmosu… Równocześnie z wszystkich stron atakuje nas postęp fałszywy, cofający ludzkie życie do czasów pogańskich, ignorujący Boga, unicestwiający sumienia, drwiący z zasad moralnych, zachęcający do praktykowania wynaturzeń.
Komentarze (0)
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Wpisy są moderowane przed dodaniem.